Ni Olimpija, ni Maribor, Slovenija ima novog šampiona!

0

Fudbaleri Celja novi su šampioni Slovenije, nakon što su u meču odluke remizirali sa Olimpijom iz Ljubljane (2:2) u posljednjem kolu šampionata.

Njima je odgovarala pobjeda ili remi, dok je Olimpiji samo trijumf mogao da garantuje titulu u prvom meču nakon 2002. godine koji je direktno u posljednjem kolu odlučivao šampiona.

Domaći tim je u prednost došao pogotkom Luke Kerina, kojem je kumovala greška novopečenog pojačanja Partizana Makija Banjaka. Defanzivac Olimpije se prilikom prijema lopte okliznuo, što je u nastavku akcije Celje pretvorio u gol.

U drugom poluvremenu je Olimpija išla na sve ili ništa i uspjeli su da poravnaju pogotkom Elsnika, ali vatromet njihovih navijača van stadiona i slavlje, nisu dugo trajali, pošto je uz dosta sreće Dario Vizinger smjestio loptu iza leđa golmana Vidmara šest minuta kasnije.

Ponovo je Elsnik sjajnim golom donio nadu Olimpiji, ali ipak to nije bilo dovoljno za potpuni preokret i domaći su na svom terenu došli do prve titule prvaka Slovenije u istoriji kluba.

Oni će igrati Ligu šampiona naredne sezone, dok će u Ligu Evrope ići upravo Olimpija i Maribor.