Vatromet golova na ,,Enfildu“ za Liverpulovu proslavu titule

0

Liverpul – Čelsi 5:3 (3:1)
23′ Keita, 38′ Arnold, 43′ Vajnaldum, 55′ Firmino, 85′ Čembrlen – 45+2′ Žiru, 61′ Ejbraham, 73′ Pulišić

Fudbaleri Liverpula savladali su sinoć Čelsi na ,,Enfildu“ sa 5:3 u utakmici 37. kola Premijer lige.

,,Crveni“ su tako na efektan način odigrali posljednji meč na svom stadionu ove sezone, dok će Čelsi morati da trijumfuje ili odigra neriješeno protiv Vulvsa u posljednjem kolu ne bi li izborio Ligu šampiona.

Šampioni su počeli furiozno i reviju golova otvorili su u 23. minutu kada je Vilijan pogriješio, a Nabi Keita poslao projektil u mrežu Kepe.

Ubrzo je iz slobodnog udarca, majstorski pogodio Trent Aleksander-Arnold, a pet minuta kasnije Žoržinjo Vajnaldum posle gužve u šesnaestercu Čelsija nakon kornera povećava na velikih 3:0. Da katastrofa bude manja, pobrinuo se Olivije Žiru u nadoknadi prvog poluvremena i smanjio rezultat.

Djelovalo je kao da je taj gol dao vjetar u leđa gostima, a 10 minuta po početku drugog dela, Arnold pogađa Firmina u ,,trepavicu“, a Brazilac glavom savladava Kepu za velikih 4:1. Nije možda Žiruov gol uspio da unese nemir u tim Liverpula, ali jeste ulazak Kristijana Pulišića, koji je dva minuta po ulasku asistirao Tamiju Ejbrahamu, a potom i sam u 72. minutu postigao pogodak za ekspresnih 4:3.

Čelsi je pritiskao, želio remi, ali uslijedila je karakteristična kontra Liverpula, posle koje je Robertson pronašao Čembrlena, a ovaj natjerao Kepu da i po peti put vadi loptu iz mreže.

Liverpul je tako zaokružio i treću sezonu u Premijer ligi u kojoj nisu pretrpjeli poraz na svom stadionu!