Nikad uzbudljivija borba za opstanak

0

Petrovac priredio iznenađenje pod Goricom

Sutjeska se pobjedom nad Zetom (0:2) vratila na drugo mjesto na tabeli. Već u prvom minutu dosuđen je jedanaesterac za Nikšićane, koji je Rene Mihelič pretvorio u vođstvo. Konačan rezultat postavio je Igor Pajović u 63. minutu.

Zanimljiv meč viđen je u Beranama, gdje je Jezero pobjedom od 3:2 nad Podgoricom došlo do važnih bodova kada je riječ o opstanku. Sjajno prvo poluvrijeme Jezera bilo je dovoljno za novi trijumf. Mamadu Mendi zatresao je mrežu gostiju u 18. minutu, zatim su u finišu prvog dijela Nikola Jovićević i Petar Vukčević donijeli veliku prednost. U posljednjih dvadesetak minuta meča Dušan Vuković i Anđelko Jovanović probudili su nadu Podgorici, ali vremena za još jedan gol nije bilo. Jezeru je ovo peti vezani meč bez poraza, a u tom nizu upisali su tri pobjede i dva remija.

Duel Rudara i Dečića, ekipa koje se bore za mjesto u Evropi, završen je bez golova. Pljevljaci su sebi zakomplikovali situaciju sa izlaskom na međunarodnu scenu, budući da već četiri utakmice ne znaju za pobjedu (po dva remija i poraza).

Iznenađenje kola priredo je Petrovac, koji je kao gost savladao Budućnost – 2:0. Petrovčani su tako povećali šanse za opstanak, a do trijumfa na novim-starim šampionom vodili su ih Bogdan Đurđević i Rijo Tačibana.

Iskra i OFK Titograd podijelili su bodove u Danilovgradu – 1:1. Defanzivac Miloš Bakrač upisao se u listu strijelaca za domaćina, a tu prednost anulirao je Žarko Popović u 41. minutu.