Nirnberg i Hanover još jednu stanicu bliže Cvajti (VIDEO)

0

Porazima od Hofenhajma, odnosno Leverkuzena, Nirnberg i Hanover su za još jedan korak bliži ispadanju iz Bundeslige.

Posljednjeplasirani Nirnberg je u Sinshajmu odigrao hrabro, ali to nije bilo dovoljno da prekine niz bez pobjede, koji se protegao na 20 uzastopnih utakmica. Kramarić je sa bijele tačke doveo domaće u vođstvo, a prethodno je lopta u ruku pogodila Patrika Erasa. Na samom startu meča dosuđen je još jedan jedanaesterac za Hofenhajm, ali je nakon gledanja snimka, odluka promijenjena. Nirnberg je izjednačio posle sat vremena igre, golom Hana Behrensa, ali je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić donio pobjedu domaćima, svojim drugim golom, u 78. minutu i to na spektakularan način, petom. Hofenhajm je ostao u trci za plasman u evropske kupove, dok je Nirnberg čvrsto na začelju tabele sa 13 bodova.

Po pravoj snežnoj mećavi odigran je meč u Hanoveru, pa je u jednom trenutku, u prvom poluvremenu, morao da bude i prekinut. Kevin Foland je bio na pravom mjestu u 13. minutu, i poslije odbrane golmana domaćih, smjestio loptu u nezaštićenu mrežu. Isti fudbaler je lob udarcem povisio na 2:0 u 28. minutu. Domaći su krenuli na sve ili ništa u nastavku i to se isplatilo već u 51. minutu, kada je pogodio Brazilac Žonatas. Autogolom Vajzera, koga je lopta pogodila u nogu nakon odbrane golmana Hradeckog, domaći su poravnali u 73. minutu. Ipak, bodovi su otputovali za Leverkuzem pošto je Haverc bio precizan u 87. minutu. Postigli su gosti još jedan gol u sudijskoj nadoknadi preko Belarabija, ali je on poništen zbog ofsajda.

”Farmaceuti” su 6. sa 39 bodova, a Hanover je 17. sa 14.