0

PSŽ – Mančester Junajted 1:3 (1:2)
Bernat 12’ – Lukaku 2’, 30’, Rašford 90+4’

Mančester Junajted se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona!

Malo ko je vjerovao u ovakav epilog nakon 2:0 za Parižane na Old Trafordu, ali i zbog desetkovane ekipe koju je u Pariz doveo Ole Gunar Solskjer, trener koji je preporodio Junajted i od prežaljene ekipe stvorio, poput alhemičara, zlatni grumen.

Hladan tuš za domaće navijače nije izazavao samo pljusak, koji se spustio na Pariz, već vođstvo Junajteda već u 2. minutu. Markinjos je neoprezno pokušao da vrati loptu Tijagu Silvi, to je lako presjekao Lukaku, zaobišao Bufona i poslao loptu u praznu mrežu. Englezi su prepolovili prednost ”svetaca” iz prvog meča.

Nije trebalo mnogo vremena da PSŽ dođe do svoje prepoznatljive igre. Ređale su se akcije ispred De Hee, u 7. minutu je Mbape zakasnio na ubacivanje, a već u 12. minutu uslijedilo je poravnanje. Kilijan Mbape se izvukao po desnoj strani, pokušao nešto između udarca i ubacivanja, ispostavilo se da je bilo ovo drugo, a Bernat je na utrčao na drugu stativu i poslao loptu iza leđa španskog golmana.

Bernat je snažno tukao i u 20. minutu, ali pravo u De Heu. Tri minuta nakon toga odlično je sa distance opalio Anhel di Marija, lopta je fijuknula pored lijeve stative gola gostiju. U posljednjoj trećini prvog dijela domaćin kao da je stao. Prvo je u 29. minutu Rašford utrčao u kazneni prostor sa lijeve strane, ali je onda, umjesto da proigra Janga ili Lukakua, poslao loptu pored stative. Ipak, to nije pokolebalo mladog napadača Junajteda, minut kasnije je pokušao sa udarcem sa 25 metara, trebalo je da to bude lak plijen Đanluiđija Bufona, ali nije. Lopta mu se odbila od grudi, a lukavi Romelu Lukaku se nadao tome i po drugi put pogodio mrežu Parižana. Do poluvremena su gosti imali još jednu priliku, rezervista Dalo je driblinzima prošao po desnoj strani, njegov centaršut je zakačio nekog od domaćih defanzivaca i, srećom po njih, lopta je uletjela Bufonu u ruke.

Prvo veliko uzbuđenje u drugom poluvremenu viđeno je u 56. minutu, tada je Di Marija majstorski savldao De Heu, ali se Argentinac ipak nalazio u ofsajdu, pa od izjednačenja nije bilo ništa. Na sljedeću priliku čekali smo do 72. minutu, ponovo su Parižani bili u akciji, ona je dobro tekla, ali je na kraju odbrana Junajteda odlično intervenisala. Gosti su bili strpljivi i čekali svoju šansu iz kontranapada, ali je vrijeme prolazilo i do nje nisu dolazili.

Kako se meč bližio kraju i domaći su igrali sve opreznije, pošto bi ih još jedan primljeni gol skupo koštao. U 82. minutu je Menije pokušao da gotovo iz mrtvog ugla iznenadi De Heu, ali je Španac bio oprezan. Sve je moglo da bude gotovo u 84. minutu, Mbape je bio sam ispred De Hee, ali se okliznuo u odlučujućem momentu, na loptu je natrčao Bernat i pogodio stativu, u trenutku kada se na gol liniji nalazio samo Smoling.

Da li zbog nedostatka snage, ili jednostavno, nedovoljnog kvaliteta ovako oslabljeni, ”crveni đavoli” nisu uspjeli nijednom u drugom poluvremenu da upute udarac ka golu Bufona, a samo ih je jedan gol dijelio od senzacije i izbacivanja Pari Sen Žermena, i to posle mančesterskih 0:2. Tek u 90. minutu tukao je Dalo sa distance, a Junajted je dobio korner.

Tako se bar činilo u prvi mah. Sudija Damir Skomina je pogledao snimak, na kome se jasno vidjelo da je lopta poslije udarca Daloa pogodila Kipembea u ruku, pa je slovenački sudija, za zakašnjenjem, pokazao na bijelu tačku. Poslije duge pauze, udarac je izveo Markus Rašford i savladao Bufona, golmana koji je u Pariz došao zbog pehara Lige šampiona. Gosti su poveli sa 3:1, imali su rezultat koji ih vodi u četvrtfinale.

Imali su domaći jednu polupriliku nakon gužve u narednom napadu, čak i jedan korner, ali do gola nisu stigli, mada se igralo duže od devet minuta posle devedesetog. Čudo u Parizu se dogodilo!