Novi poraz Crne Gore

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od vršnjaka iz Grčke rezultatom 4:1 u drugom meču na „Mercedes benz Egej kupu“ koji se održava u Kušadasiju.

Pobjedom u duelu sa našom selekcijom Grci su izborili plasman u finale, u kojem će 21. januara, odmjeriti snage sa domaćinom turnira Turskom.

Greške koje su „sokoli“ napravili na današnjem susretu na svojoj polovini terena, pogotovo tokom prvog dijela, omoguće su rivalu da dođe do ubjedljivog trijumfa.

Prva prilika na meču viđena je pred golom Grčke – u 15. minutu susreta Krivokapić je odlično izveo slobodan udarac ali je prečka zaustavila loptu na putu ka mreži.

Na drugoj strani terena, Grci su prvu priliku uspjeli da pretvore u pogoda. Ilias Martins je prihvatio povratnu loptu na ivici kaznenog prostora i odličnim udarcem pogodio raklje Živanovićevog gola. Tri minuta kasnije prednost protivnika je duplirana i to nakon loše intervencije Pupovića koji je u pokušaju da desnom nogom izbaci loptu iz kaznenog prostora zatresao mrežu sopstvenog gola.

Do odlaska na odmor Grčka je imala priliku da dođe do tri gola prednosti ali je Živanović zaustavio udarac Timanisa sa bijele tačke u 29. minutu susreta.

„Sokoli“ u uvodnoj fazi drugog dijela uspjeli da smanje zostatak zahvaljujući Bojoviću koji je u 51. minutu iskoristio odlično dodavanje Krivokapića da situaciju jedan na jedan sa golmanom protivnika riješi preciznim udarcem.

Reprezentativci Grčke uspjeli su, ipak, sedam minuta kasnije da vrate dva gola prednosti. Grešku Milikića, koji je izgubio loptu kao posljednjih igrač odbrane, iskoristio je Timanis da još jednom pogodi mrežu Živanovićevog gola. Konačan rezultat susreta postavio je Serpezis u 61. minutu nakon neuspjele ofsajd zamke posljednje linije našeg tima.

– Napravili smo mnogo individualnih grešaka pokušavajući da nađemo neka komplikovana rješenja u igri. Te greške omogućile su protivniku da postigne dva pogotka u kratkom periodu, od kojih je drugi bio i autogol. Nakon toga bilo je veoma teško vratiti se u meč, iako smo smanjili nakon deset minuta igre u nastavku. Ponavljali smo greške koje smo pravili u prvom dijelu tako da smo praktično sami sebi dali golove. Igrači se nisu snašli na terenu koji je danas bio teži za igru nego što je to bio slučaj u prethodne dvije utakmice. Uz to, nedostajala nam je čvrstina i veća agresivnost u duelima koju su, za razliku od nas, Grci imali tokom cijelog susreta. Ipak, tri odigrane utakmice pokazale su nam koje su to slabosti u igri koje treba da otklonimo kao i to na koje igrače možemo računati u sljedećim akcijama, rekao je Miličković.

Grčka – Crna Gora 4:1

Univerzitetski stadion, Ajdin.

Sudija: Denis Tonusloglu (Turska).

1:0 – Ilias Martins 17′, 2:0 – Pupović 20′ (a.g.), 2:1 – Bojović 51′, 3:1 – Timanis 58′, 4:1 – Serpezis 61′