Novi poraz „viole“, Roma se vratila u trku za Skudeto, Murijel zaledio Sardiniju

0

Nastavljeno je uzbudljivo kolo u italijanskoj Seriji A. U subotu su izgubili Milan i Juventus, što je iskoristila Roma i posle pobede nad Udinezeom vratila se u trku za šampionski naslov.

Rimljani su golovima Veretua već u 25. minutu vodili sa 2:0 i bilo je jasno da „zebre“ nemaju šta da traže na „Olimpiku“. Konačan rezultat postavljen je tek u sudijskoj nadoknadi kada je precizan bio Pedro. „Vučica“ je sada na trećem mestu sa šest bodova zaostatka za, u ovom trenutku, vodećim Milanom.

Prvih pola sata na utakmici u Đenovi nije bilo golova, a onda je Keita Balde doveo Sampdoriju u vođstvo. Imala je Fiorentina brzo odgovor, samo šest minuta kasnije Dušan Vlahović je bio na pravom mestu posle odbrane golmana Audera i poslao loptu iza gol linije. Sudija Mareska je proveravao da li je gol, ali je sve bilo regularno i srpski reprezentativac postigao je osmi pogodak u ovom prvenstvu.

Pogodak korpulentnog centarfora nije bio dovoljan za „viola“ ostane neporažena, pošto je iskusni Fabio Kvaljarela, dvadesetak minuta pre kraja, postigao drugi gol za domaćina i, istovremeno, postavio konačan rezultat. Pored Vlahovića, u ekipi Fiorentine bio je i Nikola Milenković koji je u 95. minutu odlično tukao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Atalanta je dominirala na Sardiniji, ali nikako nije uspavala da stige do pogotka. Kaljari je zapretio samo na početku drugog poluvremena i spremao se da proslavi osvojen bod protiv favorita. Ipak, u 90. minutu Luis Murijel je postigao gol za ekipu iz Bergama, pa je Kaljari ostao u zoni ispadanja. U sudijskoj nadoknadi sudija Mario Pićinini je dosudio penal za domaćina, ali je nakon gledanja snimka promenio svoju odluku i bodovi su otišli na sever, za Bergamo. Atalanta, koja je izborila finale Kupa, ima 40 bodova i na deobi je 5. mesta sa Napolijem i Laciom.

Roma – Udineze 3:0(2:0)