Odigran meč između Crne Gore i Srbije

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 3:2 od Srbije u prijateljskom meču odigranom u Podgorici.

Izabranici Slobodana Draškovića prikazali su dobru partiju, koja je mogla biti krunisana i remijem da je bilo malo više koncentracije u završnici napada ,,sokola“.

Gosti već u drugom minutu došli do vođstva – nakon što je Filip Domazetović odbranio udarac Marka Lazetića sa desetak metara, na loptu je natrčao Mihajlo Stefanović i poslao je u mrežu Crne Gore.

Veliku šansu da uzvrati imao je Dragoljub Radoman deset minuta kasnije, ali je neometan šutirao pored gola sa nekoliko metara. Dobar pokušaj imao je i Aleksa Ćetković u 20. minutu, ali je golman Srbije Lazar Kaličanin bio siguran.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu, gosti su udvostručili prednost. Ovog puta Mihail Stefanović je uspješno završio akciju svoje ekipe.

Rezultatsku neizvjesnost u meč vratio je Mitar Globarević u 60. minutu, kada je matirao protivničkog golmana udarcem sa desetak metara.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Srbija je ponovo povećala prednost. U sličnoj akciji kao kod drugog gola svoje ekipe, Spasojević je sa ivice peterca postigao svoj drugi gol na utakmici.

Nova uzbuđenja najavio je pogodak Viktora Đukanovića u 80. minutu, koji se rutinski upisao u listu strijelaca poslije dobre asistencije Vedada Turuskovića.

Tri minuta kasnije isti igrač je šutirao sa dvadesetak metara iskosa, ali je lopta završila malo pored gola Srbije.

U posljednjih nekoliko minuta viđena je incijativa ,,sokola“, koja je rezultirala sa dvije dobre šanse za Globarevića i Đukanovića, ali se rezultat nije mijenjao.

CRNA GORA – SRBIJA 2:3

Trening kamp FK Budućnost, Podgorica.

Sudija: Nikola Cvijović (Podgorica).

0:1 – Spasojević 2’, 0:2 – Stefanović 52’, 1:2 – Globarević 60’, 1:3 – Spasojević 63’, 2:3 – Đukanović 80’

Crna Gora: Filip Domazetović, Nihad Balić, Balša Vukotić (od 67. Luka Živković), Đorđe Pešukić (od 76. Risto Pejović), Damjan Dakić, Nemanja Carević (od 67. Vedad Turusković), Lazar Stanišić (od 64. Nikola Vuković), Dragoljub Radoman (od 76. Viktor Jovanović), Bojan Pavićević (od 46. Mitar Globarević), Aleksa Ćetković, Viktor Đukanović.
Selektor: Slobodan Drašković.

Srbija: Lazar Kaličanin (od 46. Aleksa Todorović), Branislav Milanov (od 63. Neven Ivandekić), Vukašin Đurđević, Andrej Trifunović, Mihajlo Spasojević (od 63. Ognjen Luković), Luka Stojanović (od 55. Mateja Stjepanović), Marko Lazetić (od 55. Dimitrije Tabaković), Mihajlo Milosavić (od 46. Andrija Milosavljević), Mihail Stefanović, Miloš Popović (od 46. Andrej Stevanović), Matija Gluščević (od 55. Dragan Trninić).
Selektor: Saša Ilić.