Omladinci poraženi od Azerbejdžana

0

Prijateljska utakmica mlađih omladinskih selekcija Crne Gore i Azerbejdžana koja je danas odigrana u Podgorici završena je pobjedom gostiju rezultatom 3:2.

Azerbejdžanci su do pobjede došli iako su na poluvremenu imali gol minusa. Naša selekcija mogla je i do ubjedljivije prednosti na poluvremenu, ali su „sokoli“ propustili da realizuju nekoliko dobrih prilika. Gosti su u nastavku bili konkretniji i uz nekoliko grešaka naše odbrane uspjeli da dođu do poptunog preokreta.

Miljenovićevi izabranici uspjeli su u osmom minutu susreta da dođu do prednosti. Odličan pas Krnića kroz sredinu odbrane protivnika rutinskim udarcem sa druge stative u pogodak je pretvorio Kordić.

Prvu priliku da dupliraju prednost naši omladinci propustili su na isteku pola sata igre – sa dva dupla pasa Burzanović i Vorotović izbacili su iz igre protivničke defanzivce, ali je golman Orujov uspio na vrijeme da uđe u šut Vorotoviću i spriječi suiguran pogodak. Samo dva minuta kasnije Kordić je odlično šutirao sa dvadeset metara ali je lopta završila preko prečke gola gostiju.

Azerbejdžanci su u nastavku pružili mnogo bolju igru koja im je već nakon osam minuta donijela izjednačenje. Lošije postavljanje naše odbrane iskoristio je Ibrahimli da pronađe Kačaijeva koji je sa deset metara plasirao loptu u donji lijevi ugao Lemajićevog gola.

„Sokoli“ su brzo odgovorili i nakon samo tri minuta igre vratili prednost – odličnu dubinsku loptu i progiravanje Burzanovića iskoristo je Vorotović da udarcem sa desetak metara pogodi mrežu rivala.

Tek što su krenuli sa centra gosti su došli do izjednačenja – Muradov je iskoristio grešku naše odbrane i neometan sa osam metara poslao loptu u mrežu. Do potpunog preokreta došlo je u 68. minutu kada je Ibrahimli odlično prošao po lijevoj strani, došao do korner linije i odigrao povratni pas za Muradova koji je podmetnuo nogu i po drugi put se upisao u strijelce.

U posljednjem minutu regularog toka Miličković je imao priliku da poravna rezultat, ali je loše zahvatio loptu pa je njegov pokušaj Orujov zaustavio bez problema.

– Mislim da smo bolje igrali nego što to govori konačan rezultat. To se posebno odnosi na prvi dio susreta u kojem smo bili zaista dominantni, kada smo postigli pogodak i propustili nekoliko dobrih prilika. U drugom dijelu došlo je do pada u igri, Azerbejdžanci su bili konkretniji i iskoristili naše greške. Na golove koje smo primili u veoma kratkom periodu uticalo je i to što smo po prvi put igrali u ovom sastavu u posljednjoj liniji odbrane, rekao je Miljenović.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak, 17. marta na tereu Trening kampa FSCG sa početkom u 11 časova.

Crna Gora – Azerbejdžan 2:3

Podgorica, Trening kamp FSCG.

Sudija: Savo Vujović (Crna Gora).

1:0 – Kordić 8′, 1:1 – Kačijev 53′, 2:1 – Vorotović 56′, 2:2 – Muradov 57′, 2:3 – Muradov 68′