“Orlovi” poslali poruku rivalima: “Petarda” Srbije u generalnoj probi za Mundijal

0

Srbija – Bolivija 5:1 (4:0)
Mitrović 5’, 23’, 68’, Ljajić 19’, Ivanović 43’ – Kampos 48’

Fudbaleri Srbije ozbiljno su shvatili kritike posle poraza od Čilea i u generalnoj probi pred početak Mundijala savladali Boliviju sa ubjedljivih 5:1.

Izabranici selektora Mladena Krstajića odigrali su sjajno prvo poluvrijeme, da bi u nastavku smanjili gas i mirno priveli meč kraju.

Praktično prvu situaciju pred golom Bolivije pretvorili su u gol, Mitrović je šutirao iz okreta i izborio korner, da bi nakon udarca iz ugla i centaršuta Ljajića upravo Mitrović bio najviši u skoku i poslao loptu iza leđa golmana Viskare.

“Orlovi” su duplirali prednost u 19. minutu, poslije odlične akcije po desnoj strani, Ivanović je poslao loptu u prostor za Tadića, uslijedila je pravovremena asistencija za Ljajića i sigurna egzekucija srpskog veziste.

Trećem golu Srbije prethodio je pokušaj Filipa Kostića, čiji je udarac završio pored stative, a samo minut nakon toga, u 23. minutu, Mitrović je postigao svoj drugi gol na utakmici. Ponovo mu je asistirao Ljajić, a Mitrogol snažnim udarcem nije ostavio šansu protivničkom golmanu.

Najljepši trenutak u prvom poluvremenu viđen je u 42. minutu, fenomenalnu akciju Srbije završio je Branislav Ivanović. Kolarov je izveo prekid, Ivanović je glavom poslao na drugu stativu, Milenković gruima spustio za Ljajića koji je ne čekajući da padne glavom uposlio Mitrovića. Napadač Srbije je pokušao makazicama, a lopta se ponovo vratila Ivanoviću koji je volej udarcem “pocijepao” mrežu Bolivije.

Drugi dio igre nije počeo dobro za Srbiju, Bolivija je kaznila trenutak nepažnje i loše postavljanje srpske odbrane, a gol je postigao Kampos. U narednim minutima Srbija je uglavnom pokušavala iz daljine, šutirali su Kostić i Tadić, ali promene rezultata nije bilo. Za razgaljivanje navijača Srbije u drugom poluvremenu pobrinuo se Mitrović koji je fantastičnim udarcem postigao peti gol za “orlove”, a nakon ovog gola viđena je još jedna velika prilika, međutim Grujić je iz odlične pozicije šutirao preko gola.

Grujić je i u finišu utakmice mogao da postigne gol, a posljednju šansu za promjenu rezultata propustio je Kostić koji je u nadoknadi vremena šutirao pored stative.