Partizanov rival doživio debakl

0

Fudbaleri Plzenja konačno su poraženi u pripremnom periodu.

Posle dvije ubedljive pobjede protiv čeških nižerazrednih klubova i trijumfa nad učesnikom osmine finala Lige šampiona, Bazelom, češki šampion je deklasiran od strane Salcburga rezultatom 5:0.

Posle obostrano opreznog početka Salcburg je poveo u 25. minutu golom Minamina, koji je duplirao prednost u 45. minutu. Neposredno prije drugog gola Salcburga igrači Plzenja imali su priliku da izjednače iz penala, ali je Kopic šutirao pored gola.

U nastavku Partizanov rival u šesnaestini finala Lige Evrope doživio je pravi debakl, a golove za Salcburg postigli su Dabur u 49, Hvang u 56. i Haidara u 66. minutu.

Trener Pavel Vrba u prvom poluvremenu šansu je ukazao Kozačiku, Rezniku, Hubniku, Pirohu, Limberskom, Hrošovskom, Čermaku, Kolaržu, Zemanu i Horiju, a u nastavku su igrali Kozačik, Havel, Živulič, Hajek, Kovaržik, Horžava, Ivanšic, Petržela, Bakoš, Pilarž i Krmenčik.

Naredni prijateljski meč Plzenj će odigrati 24. januara protiv Šangaja.