Penal o kome će se dugo pričati uništio snove Juventusa [VIDEO]

0

Real Madrid – Juventus 1:3 (0:2) – prvi meč 3:0
Ronaldo 90’+8’pen – Mandžukić 2’, 37’, Matuidi 61’

Čuda se ipak ne dešavaju svaki dan u Ligi šampiona. Juventus je bio tako blizu, ali je trenutak nepažnje i jedanaesterac dosuđen bukvalno u posljednjim sekundama utakmice, kada su svi čekali produžetak spektakla, grubo kaznio Kristijano Ronaldo i poveo svoj tim u polufinale.

Jučerašnja velika pobjeda Rome nad Barselonom dala je novu energiju igračima Juventusa, a riječi Masimilijana Alegrija da u avionu nema mesta za igrače koji ne vjeruju u preokret u Madridu dobile su potvrdu na terenu “Santjago Bernabeua”. Samo 76 sekundi bilo je potrebno “staroj dami” za prvi gol, a sjajnu akciju i centaršut Kedire završio je Mario Mandžukić.

Bio je to najbrži gol koji je “kraljevski klub” primio u istoriji Lige šampiona. Već u 7. minutu Juventus je mogao da duplira prednost, ali je Kejlor Navas odlično ušao u šut Iguainu i spasao svoj tim. Real je prvi put zaprijetio dva minuta kasnije, kada je Bejl šutirao pored gola, da bi nedugo nakon toga Bufon izašao kao pobjednik nakon udarca Kristijana Ronalda. Lopta se odbila do Iska, koji je savladao golmana Juventusa, ali je po mišljenju pomoćnog sudije bio u ofsajdu. Dvadesetak minuta kasnije ponovo isti akteri na delu, Isko je pokušao, ali se Bufon nije dao iznenaditi.

Bio je to uvod u drugi gol Juventusa, igrao se 37. minut kada je Lihtštajner uputio centaršut, a ponovo je Mandžukić nadvisio svog čuvara i savladao Navasa. Nagovještaj iznenađenja, ali prava uzbuđenja tek su dolazila. U nadoknadi vremena prvog dijela igre, Real je možda mogao da riješi sve dileme, ali je posle udarca glavom Varana lopta pogodila prečku.

Na prve šanse u nastavku čekalo se petnaestak minuta, prvo je Bufon sjajno zaustavio pokušaj Ronalda, da bi na drugoj strani Iguain gađao donji desni ugao gola Reala,
međutim istakao se i Navas. Reprezentativac Kostarike je katastrofalno pogriješio koji minut kasnije, činilo se da je imao loptu u rukama, ali je ispustio, što je iskoristio Matuidi i u 61. minutu bilo je velikih 3:0 za Juventus.

Tempo utakmice nije opadao, a Real je činio sve kako bi postigao gol za polufinale. Isko je bio blizu u 78. minutu, a isto važi i za Varana koji je u stilu centarfora šutirao minut kasnije, ali je na njegovu nesreću lopta prohujala pored lijeve stative. I onda trenutak odluke.

Igrao se 93. minut, loptu je na drugoj stativi sačekao Ronaldo i spustio je na peterac prema Lukasu, koji se spremao za udarac, a vi procijenite da li je u tom trenutku i fauliran. Hrabra odluka sudije Majkla Olivera, o ovom penalu će se još dugo pričati, a u salvi protesta koji su uslijedili posle ove odluke crveni karton dobio je Đanluiđi Bufon.

Odgovornost je preuzeo Ronaldo, koji nije ostavio ni gram nade Ščensnom i poslao loptu u gornji lijevi ugao. Real je u polufinalu Lige šampiona, a Juventus uzdignute glave završava nastup u ovom takmičenju.