Peru se pobjedom oprostio od Mundijala, kući se vraćaju i ”kenguri” [VIDEO]

0

Australija – Peru 0:2 (0:1)
Kariljo 18’, Gerero 50’

Sve što su propustili u mečevima sa Danskom i Francuskom, Peruanci su naplatili Australijancima i zasluženo pobjedom došli na treće mjesto u grupi. Možda su mogli i više, ali od onog nesrećenog penala Kueve protiv danaca u prvom meču, kod rezultata 0:0, sve je nekako bilo protiv njih. Ipak, na kraju su igrom, ali i rezultatom, zadovoljili svoje brojne navijače.

Australija je imala šansu da se domogne drugog kruga, ali im je pored trijumfa nad Peruom, trebala i pobjeda Francuza nad Dancima, a na kraju, nije se dogodilo ni jedno ni drugo.

Mada su bodovi mnogo više značili Australiji, selekcija Perua je počela otresito u napadu, preko brzonogih Karilja i Kueve, uz podršku najboljeg fudbalera Gerera. Ali, gledajući statistički, ”kenguri” su proveli više vremena na polovini Perua, međutim, pravu priliku nisu stvorili.

Beg Gerera u 18. minutu i odlična lopta ka Andreu Karilju, na drugu stranu šesnaesterca, završila se fenomenalnim volej udarcem ovog drugog, pa je golmanu Metju Ranaju ostalo da ode u mrežu po loptu, 1:0 za Peruance, prvi gol na šampionatu za južnoameričku selekciju.

Nastavilo se sa napadima ”ozija”, ali u nekim situacijama nisu imali ni dovoljno sreće. Metju Leki je glavom prebacio gol, a napadač Seltika Tom Rogić je promiješao odbranu Perua, a udarac je zaustavio golman Pedro Galese. Nešto kasnije je lijepu akciju Australije, kada je Robi Kruze nesebično poslao loptu na peterac ka Lekiju, sjajnim startom onemogućio Santamarija, izbacivši je u korner. Zabelježili smo do poluvremena i odličan skok i udarac glavom Trenta Sejnsberija u 40. minutu, kada nije bio dovoljno precizan.

Džabe sva terenska inicijativa Australije, kada su Peruanci još jednu svoju brzu akciju u 50. minutu krunisali drugim golom. Sad je Paolo Gerero pokazao o kakvom se znalcu radi, odlično se snašao u šesnaestercu ”ozija” i između iznenađenih štopera gurnuo loptu u Rajanovu mrežu, 2:0 za potomke Inka.

Mile Jedinak, samo minut posle gola, dobro je skočio i umalo da postigne svoj treći gol na ovom Mundijalu, istina prva dva je dao sa bijele tačke. ”Kenguri” su nastavili da prete uglavnom posle ubacivanja iz prekida, pa su 60. minutu izveli dva kornera, posle kojih su imali odlične šanse da postignu gol. Prvo je pored gola šutirao Aziz Behič, a nešto kasnije i iskusni Tim Kejhil.

Do kraja susreta Peru je imao šansu preko Advinkule, dok su ”kenguri”, već svjesni da od osmine finala nema ništa, po svaku cijenu željeli da postignu počasni gol, bar jedan iz igre na ovom Mundijalu, ali im to nije pošlo za rukom.