I to se desilo:,,Uspavanka” u Moskvi za prvi meč bez golova na Svjetskom prvenstvu

0

Danska – Francuska (0:0)

Fudbaleri Francuske i Danske odigrali su danas neriješeno, 0:0, na stadionu ,,Lužnjiki” u posljednjem, trećem kolu, grupe ,,C” Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Kako je Francuska u prošloj rundi obezbijedila sebi odlazak u osminu finala, Danska je trebala da odigra neriješeno ili da trijumfuje danas u Moskvi ne bi li se plasirali u osminu finala.

I jedan i drugi selektor su izmiješali karte za ovaj meč. Pogotovo se to misli na Didijea Dešama koji je šansu dao mnogobrojnim fudbalerima koji su imali malu minutažu ili nikakvu u prethodna dva duela.

Nije bilo mnogo prilika na meču. Izdvaja se udarac Kristijana Eriksena sa distance i to u drugom poluvremenu, ali je golman ,,trikolora” Stiv Mandanda uspio da ,,ukroti” tu loptu.

Izgledalo je kao da su i jedni i drugi zadovoljni rezultatom, niko se nije povrijedio i spremno dočekuju narednu fazu takmičenja.

Ovo je bila prva utakmica posle čak 37 na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu koja je završena bez golova, a kako je meč bio slabog kvaliteta, mogli su se čuti mnogobrojni zvižduci sa tribina stadiona ,,Lužnjiki” nakon završetka duela.

Iz grupe ,,C” u osminu finala će Francuska, kao prvoplasirana i Danska kao druga, dok su eliminisani Peru i Australija.