Petrovac “srušio” Dečić, Budućnost iskoristila kiks Tuzana

0

Jedinstvo je napokon okončalo seriju od osam mečeva bez pobjede u MeridianBet Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi, savladavši Jezero s rezultatom 2:0 na svojem terenu u Bijelom Polju. Ova pobjeda, prva od 24. februara, kad su također nadigrali tim Jezera u Beranama (3:0).

Prednost Bjelopoljcima donio je Momčilo Dulović u 43. minutu igre, kada je nakon kornera glavom zatresao mrežu protivnika. Sigurnost pobjede osigurao je Sead Dacić u samoj završnici susreta, u četvrtom minutu nadoknade vremena. Iskoristivši kontranapad i nedisciplinovanost Jezerovog sastava koji je jurišao na izjednačenje, Dacić je preciznim šutem sa ruba šesnaesterca pogodio dalji ugao gola za konačnih 2:0.

Nakon 18 sati odigrani su susreti između Petrovca i Dečića te Budućnosti i Rudara. Dečić je doživio poraz od Petrovca rezultatom 2:1. Utakmica je bila posebno napeta nakon što je Džonatan Drešaj postigao autogol u 13. minutu, a zatim Luka Malešević povećao prednost Petrovca u 60. minutu. Anel Asović je smanjio zaostatak u 77. minutu, ali to nije bilo dovoljno za izbjegavanje poraza. Draško Božović, član Dečića, zaradio je crveni karton, dodatno otežavajući situaciju za svoj tim.

Kasniji meč u 19 sati između Mornara i Mladosti završen je s istim rezultatom, 2:1 u korist Mornara. Večer prije nedjelje, Arsenal će ugostiti Sutjesku u još jednom značajnom susretu zakazanom za 14 sati.

REZULTATI 30. KOLA:

• Petrovac – Dečić 2:1 (autogol Drešaj 13, Malešević 60 – Asović 77, crveni karton: Božović)
  • Budućnost – Rudar 3:1 (Bojović 45+3, Almeida 59, autogol Popović 79 – Bulatović 2)
  • Mornar – Mladost 5:1 (Vukotić 32, 59, Vušurović 35, Ondong-Emba 47, Kolundžić 65 – Maraš 27)
  • Jedinstvo – Jezero 2:0 (Dulović 43, Dacić 90+4)