Pobjede klubova iz Milana

0

Kompletirano je 28. kolo Serije A.

Derbi kola igran je na milanskom “San Siru“, a domaći tim je bio bolji od Rome. Roma je najbolju šansu u prvom dijelu imala preko Džeka, ali su i domaći mogli da povedu preko Bonaventure i Čalhanoglua. Meč je riješen u posljednjih 15 minuta, prvo je, posle dosta smušene akcije, Mirantea savladao Ante Rebić, da bi u 89. minutu Čalhanoglu realizovao jedanaesterac za konačnih 2:0.

Sve bliže novom plasmanu u Ligu šampiona je Atalanta. Tim iz Bergama je pobijedio u Udinama sa 3:2 i sad već ima devet bodova više od Rome, koja je na petom mjestu. Luis Murijel je postigao dva lijepa gola za goste u drugom poluvremenu, dok je Atalantu u vođstvo doveo Duvan Zapata još u 9. minutu. Dva gola Lasanje za Udineze nisu mnogo pomogla, pa ovom timu predstoji borba za opstanak. Siguran je bio Napoli u meču sa SPAL-om, koji je nakon novog poraza preuzeo posljednju poziciju. Mertens i Kaljehon su pogađali mrežu tima iz Ferare u prvom poluvremenu, da bi jedan gol postigao i Junes. Petanja je uspio da izjednači posle pola sata igre, ali je to bilo sve što je SPAL uradio u Napulju.

Boga 5
3′,77′, Rožerio 90+7′ – Lazović 51′, Stepinski 57′, Pesina 68′

Udineze – Atalanta 2:3 (1:1)