Pobjede Rome i Milana za kraj dana u Seriji A

0

Roma je stigla do prve pobjede u novoj sezoni, pobijedivši Sasuolo sa 4:2.

Fudbaleri “vučice“ jako su željeli trijumf, pa su sav posao obavili u prvom poluvremenu, koje je okončano rezultatom 4:0. Sva četiri gola pala su za samo dvadesetak minuta, a pogađali su redom Kristante, Džeko, Mkitarjan i Klajvert. Za gol Edina Džeka, asistent je bio Aleksandar Kolarov. U nastavku je došlo do opuštanja u domaćem timu, što su gosti iskoristili i sa dva gola Berardija uspjeli da izbore pristojan poraz.

Roma sada ima pet bodova iz tri kola, dok je Sasuolo osvojio bod manje.

Milan se ponovo mučio, ovog puta na gostovanju u Veroni, kod povratnika u Seriju A. Gostima je pomoglo isključenje Stepinskog u 20. minutu, ali su do gola za tri boda stigli sa bijele tačke. Strijelac je bio Kšištof Pjontek u 68. minutu, a prije toga oba tima su po jednom pogađali okvir gola. U samom finišu isključen je i Davide Kalabrija iz Milana. “Rosoneri“ imaju šest bodova, dok je Verona, za koju je igrao Darko Lazović, sakupila četiri.

Roma – Sasuolo 4:2(4:0)