Pobjede vodećih ekipa, “plavi” bez greške

0

Nakon 22. kola Telekom 1.CFL, na vrhu tabele nije bilo promjena.

Pet najbolje plasiranih ekipa upisalo je pobjede, čime je nastavljena prvenstvena trka, posebno zanimljiva kada je riječ o plasmanu u evropska takmičenja.

Novi trijumf upisala je Budućnost, koja je na svom terenu u gradskom derbiju minimalno savladala OFK Titograd. Gol za pobjedu lidera postigao je Bogdan Milić u 52. minutu meča.

Do tri boda na gostovanju Jezeru došla je Sutjeska – 2:0. Rene Mihelič doveo je Nikšićane u vođstvo, dok je trijumf na Gradskom stadionu u Beranama potvrdio Milutin Osmajić.

Treće mjesto drži Dečić nakon pobjede nad Zetom u ,,komšiluku“ – 2:1. Anđelo Rudović i Iljir Camaj najavili su osvajanje sva tri boda, da bi Goran Milojko desetak minuta prije kraja postavio konačan rezultat preciznim udarcem sa bijele tačke.

Rudar je nastavio u pobjedničkom ritmu, Pljevljaci su u duelu sa Petrovcem upisali šesti uzastopni trijumf – 2:0. Golove za Rudar postigli su Sukara Zakarija i Miloš Zečević.

Derbi sredine tabele pripao je Iskri – 1:0. Jedini pogodak u duelu sa Podgoricom postigao je Miloš Drinčić petnaestak minuta prije kraja meča.

Ni na vrhu liste strijelaca nije bilo promjena. U trci za ,,Trofej Radija Crne Gore“ vodi napadač Sutjeske Božo Marković sa 13 pogodaka, tri manje postigli su Vuk Striković (Rudar), Draško Božović (Budućnost) i Šaleta Kordić (Podgorica).