Podgorica bolja od Zete, Golubovčani još čekaju na prvu pobjedu

0

Podgorica je prekinula seriju bez pobjede, slavila je nakon sedam kola i odvojila se od Zete na tabeli Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Tim iz Lješkopolja je pobijedio na Trešnjici 2:1 za drugi trijumf u sezoni, pa poslije 14. kola ima tri boda više od mlade ekipe Dragolčjuba Đuretića.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, u kojem je bilo nekoliko šansi na obje strane, Zeta je povela u 48. minutu.

Golman Podgorice Ivezić je u želji da ispuca loptu pogodio Ivana Vukčevića, a ovaj potom lako zatresao praznu mrežu.

Od tog momenta, gostujući tim je bio taj koji se pitao.

Stvarao je šanse, dva puta pogađao i okvir gola, pa je u 67. minutu i izjednačio kada je Adrović glavom matirao Božovića.

Već u 69. je viđen preokret. Boljević je izveo prekid, a Sentoku, takođe glavom, poentirao za 2:1.

Zeta se od šoka nije oporavila, do kraja je uglavnom stihijski pokušavala da se nametne, ali nije ozbiljnije ugrozila protivnika.

Kolo se nastavlja sjutra duelima Budućnost – Dečić i IskraSutjeska (17 sati).

U nedjelju (14 časova) sastaju se Jezero – Mornar i RudarPetrovac.