Poljaci savladali Suadijce u sjajnom meču (VIDEO)

0

U drugom kolu grupe C, Poljska je savladala Saudijsku Arabiju 2:0 (1:0), u meču u kojem su Saudijci bili bolji rival.

U okviru drugog današnjeg susreta na Mundijalu u Kataru sastale su se reprezentacije Saudijske Arabije i Poljske.

Ekipa Saudijske Arabije nošena atmosferom sa tribina je agresivnije počela meč. U 10. minutu sa druge strane  Berežinski je ubacio loptu u šesnaesterac, malo je nedostajalo da se Zjelinski nađe u ogromnoj prilici ali od toga na kraju nije bilo ništa.

Tri minuta kasnije, sjajno je prošao Al Buraikan po desnoj strani i vratio u sredinu do Kana koji je raspalio pod prečku. Krajnjim naporom je Ščesnni sproveo loptu u korner, ali i na kraju ovog napada su mreže mirovale.

Može se reći da je u uvodnim minutima meča bolja bila Saudijska Arabija, motivisano su ušli u utakmicu, riješeni da savladaju i Poljake i već sada obezbijede prolaz u osminu finala.

Žestoka borba se vodila na terenu. Ukupno pet kartona podijelio je sudija Sampaolo za manje od pola sata. Ipak u 39. minutu, uslijedio je gol za Poljake, asistencija Levandovskog poslije akcije Keša, pa Zijelinski sa pet metara zakucava loptu pod prečku.

Međutim u 45. minutu je nakon odluke VARA dosuđen penal za Saudijsku Arabiju, ali Ščesni je sjajnom pdbranom sačuvao svoj gol pa je rezultat ostao nepromijenjen.

U drugom poluvremenu Saudijci su apsolutno dominirali. Poljaci nijesu imali rješenje za visoki presing, tako da su stvorili nekoliko ozbiljnih prilika. Poljaci su u 63. minutu pogodili prečku preko Milika i imali priliku da možda riješe meč, ali drama je nastavljena i dalje.

Najbolju šansu Saudijci su imali u 77. minutu kada su svi vidjeli lotu u mreži, ali je ona prošla tik pored stative Ščesnog.

A onda, u 82. minutu hladan tuš za Saudijce pošto je Levandovski ukrao loptu u zadnjoj liniji i rutinski postigao gol za 2:0. Ovo je sjajnom strijelcu prvi gol na Svjetskom prvenstvu u karijeri.

Do kraja meča Levandovski je imao priliku da postigne još jedan gol ali nije uspio da savlada golmana Saudijaca iz nevjerovatne šanse.

Poslije ovog meča Poljska ima 4 boda, dok Saudijska Arabija je ostala na 3 boda.