Poraz Crne Gore

0

Mlađa ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od vršnjakinja iz Hrvatske nakon izvođenja jedanaesteraca u drugom kolu UEFA razvojnog turnira koji se održava u Bosni i Hercegovini. Susret je u regularnom toku završen rezultatom 1:1.

Hrvatska je put do mreže našeg gola uspjela da pronađe u Bučić u 17. minutu susreta, pa je ekipa Marije Margarete Damjanović na odmor između dva poluvremena otišla sa golom prednosti.

U nastavku susreta izabranice Derviša Hadžiosmanovića uspjele su da izjednače preko Maje Šaranović u 55. minutu, čime je i postavljen konačan rezultat susreta.

Pobjednik je odlučen izvođenjem jedanaesteraca a preciznije i srećnije su bile igračice Hrvatske koje su pogodile svih pet puta sa bijele tačke. Promašaj naše selekcije došao je u petoj seriji.

– Odigrali smo veoma dobru utakmicu, pogodili stativu pri rezultatu 0:0 a nakon toga u potpunosti parirali rivalu. Nije nas poremetio ni pogodak rivala pa smo nastavili da igramo u istom ritmu. Pozitivno je i to što smo parirali na fizičkom planu i bili agresivni. Takav pristup nam je donio izjednačenje, pa smo rutinski sačuvali neriješen rezultat do kraja susreta. Ostaje nam još duel sa Makedonijom u posljednjem kolu i pokušaćemo da oporavimo ekipu i pružimo još jednu dobru partiju, rekao je slektor Hadžiosmanović.

Naredni meč naša mlađa omladinska reprezentacija odigraće u subotu protiv vršnjakinja iz Makedonije.

Crna Gora – Hrvatska 1:1 (penali 4:5)