Poraz Crne Gore

0
Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:0 u prvom prijateljskom odmjeravanju snaga sa odgovarajućom selekcijom Češke.

Česi su bili bolji rival na današnjem susretu, uspjeli da u oba poluvremena po jednom zatresu mrežu našeg gola i došli do zaslužene pobjede.

Prva prillika na susretu viđena je pred golom naše selekcije u 14. minutu kada je udarac Šipeka sa pet metara odličnom intervencijom zaustavio Milović. Čuvar mreže „sokola“ nije imao šansi u novom duelu sa napadačem domaćih – lošu intervenciju odbrane u 21. minutu Šipek je iskoristio da udarcem sa sedam metara donese prednost svom timu.

Izabranici Aleksandra Miljenovića odgovorili su četiri minuta kasnije preko Ceklića koji je, nakon odličnog centaršuta sa lijeve strane, sa samo par metara udaljenosti poslao loptu preko prečke protivničkog gola. Već u sledećem napadu „sokoli“ su mogli do izjednačenja ali je Bećirovićev udarac sa 20 metara nakon odličnog solo prodora uzdrmao stativu.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Bećirović je ponovo pokušao udarcem sa distance, ali je golman Češke dobro intervenisao i odbio loptu u korner.

Čuvar mreže domaćih ponovo se istakao u 57. minutu nakon dobrog pokušaja Zečevića, da bi dva minuta kasnije i Milović odličnom intervencijom spriječio siguran pogodak Žitnija sa pet metara. Isti igrač nadoknadio je propuštenu priliku u 66. minutu kada je udarcem sa deset metara pogodio metu.

Posljednju priliku na susretu imao je Vukčević koji je devet minuta prije kraja dobro tukao ali je golman domaćih još jednom bio na visini zadatka.

Igrali smo protiv zaista odlične selekcije Češke, koja je bila bolja i zasluženo slavila na današnjem susretu. Igračima što se tiče borbenosti i zalaganja nemam šta da zamjerim ali to nije bilo dovoljno da bi se protiv ovakve selekcije napravio bolji rezultat. Imali smo i nekoliko odličnih prilika i žao mi je što ih nismo iskoristili ali na kraju nemamo za čim da žalimo jer je protivnik zaslužio da trijumfuje, rekao je Miljenović.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak sa početkom u 15.30 časova.

Češka – Crna Gora 2:0