Poraz Crne Gore u Senecu

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovačke sa 2:1 u prvom od dva prijateljska meča.

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu duela odigranog na terenu Nacionalnog trening centra u Senecu. Ipak, ,,sokolići“ su i pored toga imali nekoliko dobrih šansi za još koji pogodak.

– Poslije duže vremena ova generacija se okupila i odigrala utakmicu. Uprkos porazu, mogu biti zadovoljan viđenim, jer smo imali dosta prilika za postizanje gola. Međutim, falilo nam je koncentracije u samoj završnici napada, kazao je selektor Obren Sarić.

Domaćin je poveo u 20. minutu, kada je Viktor Roganović nespretnom intervencijom postigao autogol.

U 32. minutu Slovaci su udvostručili prednost, ovog puta iz jedanaesterca. Ljubomir Pejović je napravio faul u svom šesnaestercu, a precizan izvođač najstrožije kazne bio je Martin Kušnir.

Konačnih 2:1 postavio je Lazar Mijović u 35. minutu, nakon asistencije Jovana Dašića.

Naredni meč ove dvije reprezentacije odigraće u četvrtak, sa početkom u 11 časova.

SLOVAČKA – CRNA GORA 2:1

Stadion NTC, Senec.

1:0 – Viktor Roganović 20′(ag), 2:0 – Martin Kušnir 32′(p), 2:1 – Lazar Mijović 35′

Slovačka: Dominik Žurek, Marek Mičak, Urban Mazanovski, Tomas Kotlar, Feliks Tomik (od 55. Timotej Jambor), Lukas Demitra, Dominik Šnajder, Alan Kukuč, Martin Kušnir (od 66. Branislav Splačil), Samuel Kopašek, Timotej Kudlička.
Selektor: Branislav Fodrek.

Crna Gora: Nikola Ivezić, Ognjen Đinović, Jovan Dašić, Nemanja Božović, Ognjen Bakić (od 68. Jovan Đukić), Čedomir Vujačić, Lazar Mijović (od 46. Eldin Rastoder), Misin Nurković, Viktor Roganović, Ljubomir Pejović, Todor Šekularac (od 67. Dušan Vuković).
Selektor: Obren Sarić.