Zvezda herojski do boda protiv opasnog Napolija

0

Crvena zvezda – Napoli 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde uspjeli su da naprave podvig u prvom kolu C grupe Lige šampiona.

Izabranici Vladana Milojevića odoleli su protiv kvalitetnijeg protivnika, Napolija, i osvojili prvi bod u Ligi šampiona.

CRVENA ZVEZDA: Borjan; Stojković, Degenek, Savić, Rodić; Jovičić (od 56. Jovančić), Krstičić; Ben, Čaušić, Marin (od 86. Simić); Boaći (od 81. Pavkov).

NAPOLI: Ospina – Hisaj, Albiol, Kulibali, Mario Rui – Zjelinski (od 75. Hamšik), Alan (od 60. Mertens), Fabijan Ruiz – Insinje, Milik, Kaljehon (od 75. Unas).

Gosti iz Napulja su od početka preuizeli terensku inicijativu, a Zvezda se orjentisala na kontranapade.

Lorenco Insinje je okušao udarac u 13. minutu, ali je Milan Borjan bio budan i uspio da ga ukroti. Napoli je izveo strašnu kontru 18. minutu, a Insinje je iskosa sa desne strane raspalio po lopti i uzdrmao prečku.

Nastavio je Napoli da napada, a vrijedi istaći pokušaj Fabijana Ruiza u 27. minutu, al je Borjan ponovo bio na mjestu. Proradila je poljska veza dva minuta kasnije. Pjotr Zjelinski je uposlio Arkadijuša Milika, koji je izbio sam ispred Borjana, a čuvar mreže srpskog šampiona je sjajno reagovao.

Zvezda je pokušavala da dođe do daha, ali su gosti opasne situacije zaustavljali grubim faulovim az ažuti karton.
Borjan je još dva puta bio uspješniji od Milika u finišu prvog dijela, pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 0:0. Prvi udarac u okvir gola Napolija uputio je El Fardu Ben u posljednjim sekundama prvog dijela, ali nije bilo ozbiljnije opasnosti po golmana Ospinu.

I na startu drugog dijela je Napoli krenuo ofanzivnije. Alan je šutirao sa 25 metara, a Borjan je još jedanput bio siguran.

Ređali su se ataci pred golom Crvene zvezde, a priliku je imao Mario Rui u 55. minutu, kada je okrznuo prečku udarcem iz slobodnog udarca.

Dušan Jovančić je po ulasku u igru okušao udarac, ali je Ospina tu žabicu izbacio u korner. U kontranapadu je Zjelinski bio brži od čuvara, ali je opet Borjan bio spretniji.

U 64. minutu je nakon pasa Hozea Kaljehona, Dris Mertens sa nekoliko metara prebacio gol, a potom je Španac dva minuta kasnije šutirao, ali je Milan Rodić na gol liniji spriječio pogodak.

Nakon greške posljednje linije Napolija, Ben je uposlio Ričmonda Boaćija, koji se okrenuo i šutirao, ali je Raul Albiol blokirao njegov udarac.

Uveo je Karlo Anćeloti sve raspoložive adute. Pored Mertensa na terenu se našao i Marek Hamšik.

Najbolju šansu za Zvezdu imao je Boaći deset minuta pre kraja, kada je sa ivice kaznenog prostora, ali je Ospina dobro intervenisao.

Do kraja utakmice igralo se između dva šesnaesterca, a Zvezda je uspjela da sačuva zlata vrijedan bod.