Poraz sokolića

0

Mlađa kadetska rerezentacija Crne Gore poražena od odgovarajuće selekcije Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu koji je odigran danas u Podgorici. Gosti su na stadionu Mladosti iz Lješkopolja slavili rezultatom 3:2.

Uzbudljiv duel u Donjoj Gorici donio je dobru igru oba tima koja je krunisana sa pet lijepih pogodaka.

Bosnci su do prednosti došli nakon 15. minuta igre preko Faruka Durakovića koji je pogodio mrežu našeg gola preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

„Sokolići“ su samo dva minuta kasnije došli do izjednačenja – Drndar se odlično osloodio dva porotivnička igrača po desnoj strani a zatim idealno poslužio Kovačevića kojem nije bilo teško da pogodio metu.

Deset minuta kasnije Gajić je iskoristio neodlučnost odbrane rivala, oduzeo loptu i silovitim udarcem sa 15 metara donio prednost našoj selekciji.

Bosanci su u 33. minutu susreta došli do izjednačenja pogotkom Gasala sa bijele tačke. Prethodno je Marsenić u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Jusupovića.

Konačan rezultat postavio je kapiten gostiju Duraković fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca.

– Mislim da smo danas odigrali donekle korektnu utakmicu koja je bila otvirena sa naše i sa protivničke strane. U takvoj igri vidjeli smo pozitivne momente kod nas, ali i ond u kojima smo griješili. Dobro je što smo postigli dva gola posle izrađenih akcija i što smo težili da kroz posjed lopte i organizovanu igru dođemo u situaciju za gol. Ono što nije bilo dobro jeste nesigurnost u zadnjoj liniji i defanziva u veznom redu, naročito tokom drugog poluvremena i to ćemo pokušati da ispravimo u narednoj utakmici, rekao je selektor Miličković.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak na terenu trening Kampa FSCG sa početkom u 11:00 časova.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 2:3

Stadion FK „Mladost Lješkopolje“, Podgorica.

Sudija: Besim Šabanović (Crna Gora).

0:1
 – Faruk Duraković 15′, 1:1 – Mladen Kovačević 17′, 2:1 – Vlado Gajić 27′, 2:2 – Hamza Gasala 33′ (p), 2:3 – Faruk Duraković 63′

Vuk Dapčević – Crna Gora

Mate Lasić, Halid Džanko – Bosna i Hercegovina

Crna Gora: Lazar Baltić, Stefan Dajević, Petar Vuković (Nikola Janjić), Rastko Marsenić, Vuk Ćosić (Spasoje Šćepanović), Aldin Drndar (Vuk Dapčević), Milan Vukotić (Muslija Juković), Vlado Gajić (Stefan Čobeljić), Blagota Marković (Miloš Milović), Milisav Perošević (Andrija Radulović), Mladen Kovačević (Stefan Vlaović).
Selektor: Boris Miličković.

Bosna i Hercegovina: Faris Krkalić (Nikola Miličević), Mihajlo Živković (Salih Hušić), Armin Trkić (Halid Džanko), Mate Lasić (Elmedin Kečanović), Ajdin Jusupović (Sergej Kalabić), Amar Drina, Tarik Pehilj (Amar Tahrić), Slobodan Mujmilović (Anes Hrustanović), Hamza Gasal (Patrik Bošnjak), Marko Kujundžić (Bakir Hukić), Faruk Duraković.
Selektor: Zoran Erbez.