Ubjedljiv poraz Crne Gore

0

Ženska omladinska reprezentacije Crne Gore poražena je rezultatom 7:0 od selekcije Islanda u meču prvog kola turnira preliminarne runde kvalifikacija za WU19 Evropsko prvenstvo.

Islanđanke su do ubjedljivog trijumfa došle u drugom dijelu, u kojem je došlo do potpunog pada naše selekcije na fizičkom planu, što su protivničke igračice iskoristile i sve prilike pred našim golom pretvorile u pogotke.

U prvom dijelu susreta Hadžiosmanovićeve izabranice bile su ravnopravan rival sa Islanđankama, imali nekoliko dobrih akcija i dva pokupšaja ka golu protivnika.

Nastavak susreta obilježio je pad naših igračica na fizičkom planu, pa su Islanđanke uspjele sedam puta da zatresu mrežu. Seriju pogodaka otvorila je Eriksdotir u 47. minutu, nastavila Ragansdotir u 58. minutu, da bi se tri minuta kasnije Eriksdotir po drugi put upisala u strijelce.

Do kraja susreta mrežu naše omladinske selekcije tresle su Johanesdotir, Danielsdotir, Ejnarsdotir i Kristin Arnadotir.

– Nismo uspjeli da pariramo rivali na fizičkom planu, što je uzrokovalo ovako visok poraz. Tokom prvog dijela, dok su naše igračice bile svježe, bili smo potpuno ravnopravni. U nastavku nismo mogli da pariramo na fizičkom planu pa su Islanđanke, koje nisu tehnički i taktički superiorne u odnosu na naše igračice, uspjele da iskoriste sve ukazane prilike i upišu ubjedljivu pobjedu. Uoči početka turnira vjerovali smo da možemo parirati Islandu, ali se pokazalo da je fizička pripremljenost od presudnog značaja na kvalifikacionim turnirima, rekao je selektor Hadžiosmanović.

U drugom kolu turnira preliminarne runde kvalifkacija, koje se igra 15. septembra, naša selekcija za protivnika ima Njemačku, koja je domaćin turnira. Početak meča u Duizburgu zakazan je za 16:00 časova.

Crna Gora – Island 0:7

Leihtatletik stadion, Duizburg.

Sudija: Trinu Laos (Estonija).

Strijelci:
0:1
 – Hlin Eriksdotir 47′, 0:2 – Stefania Ragnarsdotir 58′, 0:3 – Hlin Eriksdotir 61′, 0:4 – Solveig Johanesdotir 63′, 0:5 – Anita Danielsdotir 65′, 0:6– Bergids Fani Ejnarsdotir 83′, 0:7 – Kristin Dis Arnardotir 85′

Crna Gora: Ivana Čabarkapa, Aleksandra Popović, Biljana Lončar, Maja Šaranović, Jelena Vujadinović, Andrea Vučić (od 73. Vasilisa Nikolić), Biljana Vraneš, Nađa Stanović, Jelena Raičević (od 51. Tamara Tripković), Danka Topalović (od 51. Jovana Brašnjo), Tamara Tošić.
Selektor: Derviš Hadžiosmanović.

Island: Telma Ivansdotir, Anita Danielsdotir, Hulda Bjorg Nahesdotir, Mist Pormodsdotir, Gudni Arnadotir, Kristin Dis Arnardotir, Hlin Eriksdotir, Aleksandra Johansdotir (od 71. Bergids Fani Ejnardotir), Solveig Johanesdotir (od 71. Ranveig Bjarnadotir), Stefania Ragnardsdotir, Asdis Haldorsdotir (od 77. Gudrun Guda Haralz).
Selektor: Tordur Tordarson.