Portugal u nadoknadi kompletirao preokret!

0

U posljednjem meču 1. kola na Evropksom prvenstvu Portugal je savladao Češku posle preokreta 2:1.

Prvo poluvrijeme je bilo jedno od nezanimljivijih na prvenstvu i jedinu dobru šansu je imao Kristijano Ronaldo, ali je golman Češke dobro reagovao.

U nastavku je viđen sličan ritam, a onda je u 62. minut Češka povela. Lopta je na oko 20 metara došla do Provoda, koji je sjajno šutirao i doveo svoju reprezentaciju u vođstvo.

Ipak, ono nije dugo trajalo. Samo 6 minuta kasnije, došlo je do gužve u šesnaestercu Čeha, golman Hranač je loše odbio loptu direktno na svog saigrača od kojeg je lopta završila u mreži za 1:1.

Portugal je više napadao i došli su do gola u 87. minutu. Ronaldo je pogodio stativu glavom posle centaršuta, a lopta se odbila do Žote koji je sproveo u mrežu.

Ipak, VAR je utvrdio da je Ronaldo bio u ofsajdu i gol je poništen.

Ipak, ono što tad nije priznato, jeste 92. minutu. Pedr Neto je probio po lijevoj strani, češka odbrana je loše reagovala, a Fransisko Konseisao je iskoristio poklon i postigao gol za pobjedu.