PREMIJER LIGA: Arsenal slavio u derbiju Londona

1

U sredu uveče odigrana su tri meča 17. kola Premijer lige.

U derbiju Londona Arsenal je slavio protiv Vest Hema 2:0 i na taj način ušao u prve četiri ekipe na tabeli.

Poveli su domaći preko Martinelija u 48. minutu, da bi konačan rezultat postavio Smit Rou u 87. minutu.

U Brajtonu je pobdu Vukovima doneo gol Marokanca Saisa u prvom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Fudbaleri Kristal Palasa i Sautemptona igrali su nerešeno 2:2.

Kristal Palas je poveo već u drugom minutu pogotkom Vilfreda Zahe na dodavanje Odsona Edoara.

Međutim, kapiten gostiju Vord-Prouz još jdnom je pokazao da je majstor za izvođenje slobodnih udaraca. Efektno je u 32. minutu matirao domaćeg golmana Džeka Batlanda.

Samo četiri minuta kasnije Sveci su preokrenuli rezultat golom 20-godišnjeg Albanca Armanda Broje.

Konačan rezultat postavio je Džordan Aju u 65. minutu – 2:2 u Južnom Londonu.

U Brajtonu je pobedu Vulverhemptonu doneo gol Marokanca Saisa u prvom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu.