0

Bazel – Mančester Siti 0:4 (0:3)
Gundogan 14’, 53’, Bernardo Silva 18’, Aguero 23’

Fudbaleri Mančester Sitija nastavili su sa sjajnim partijama u sezoni 2017/2018.

Izabranici Pepa Gvardiole pregazili su Bazel na gostovanju i već mogu mirne duše da razmišljaju o potencijalnom rivalu u četvrtfinalu Lige šampiona.

Prolaz u narednu rundu “građani” su gotovo sigurno obezbijedili već nakon 23 minuta meča u Švajcarskoj, kada su postigli tri pogotka. Strijelci su bili Ilkaj Gundogan, Bernardo Silva i Serhio Aguero.

Reprezentativac Njemačke Gundogan je zapečatio sudbinu šampiona Švajcarske početkom drugog dijela.

Bazel je imao svoje šanse na ovom meču, ali je Ederson Moraeš u par navrata odlično intervenisao, dok je Siti poput svih velikih ekipa surovo kažnjavao propuste domaćih.

Revanš meč na programu je 7. marta u Mančesteru na stadionu Etihad.

Juventus – Totenhem 2:2 (2:1)
Iguain 2’, 9′(p) – Kejn 35’, Eriksen 72’

U prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona Juventus i Totenhem su igrali 2:2 u Torinu, u jednoj od najboljih utakmica viđenih ove sezone.

Semafor je tek načeo drugi minut, kada je Pjanić filigrantski tačno, posle prekida, izbacio Iguaina, a ovaj volejem pogodio mrežu gostiju. U devetom minutu već je bilo kapitalnih 2:0 za ”staru damu”. Ben Dejvis je nesmotreno startovao na Bernadeskiju, koji je bio brži i sklonio loptu, pa je fudbaler engleskog tima zakačio mladog napadača po nozi, pa Feliksu Brihu nije ostalo ništa drugo nego da pokaže na bijelu tačku. Gonzalo Iguain je tukao snažno, Loris je prozreo njegovu nameru, ali nije zaustavio udarac.

Od tog trenutka, svesno ili ne, Juventus je prepustio terensku inicijativu gostima, pa se težište igre preselilo pred gol Bufona. Najbolju priliku imao je Hari Kejn u 26. minutu, kada je na petercu sačekao centaršut i glavom tukao pravo u golmana Italijana, a bilo je teže promašiti, nego dati gol iz takve pozicije. Mogao je taj promašaj da kazni Iguain samo pet minuta kasnije. Argentinac se izborio za šut iz kaznenog prostora, ali je za malo loptu poslao pored desne stative.

”Pijevci” su ipak postigli gol, a ko bi drugi to učinio, nego Hari Kejn. Dele Ali je pravovremeno uposlio opasnog napadača, Kejn je zaobišao Bufona i plasirao loptu u mrežu. Ni to nije bilo sve u sjajnom prvom poluvremenu. U prvom minutu sudijske nadoknade Daglas Kosta je umakao Orijeu, čiji je zakasneli start doveo do novog jedanaesterca za Juventus. Ponovo je Iguain namjestio loptu na bijelu tačku, ali je ovog puta uzdrmao samo prečku, pa se na odmor otišlo sa 2:1.

Prvu ozbiljnu šansu u nastavku imao je Bernardeski, sam se izborio za prostor i dobro šutirao sa desne strane, ali je Loris odbranio. Nešto kasnije pokušao je Mandžukić posle kornera, ali je francuski golman bio na mjestu. Na isteku 70. minuta još jednom je Kejn okušao udarac, Bufon je imao problema, ali opasnosti nije bilo. To je bio nagovještaj izjednačenja. Totenhem je dobio slobodan udarac na idealnom mjestu, sa dvadeset metara po sredini, Eriksen je šutirao, više lukavo, nego snažno i Bufon je bio savladan. Čini se da je legendarni golman mogao bolje da ineterveniše. Sljedeću priliku imao je Bernardeski, šutirao je pravo u Lorisa.

Juventus je mogao do nove prednosti u 86. minutu, odličan prodor i ubacivanje Daglasa Koste, Vertongen je umalo ubacio u sopstvenu mrežu, na kraju, bio je samo korner za torinski tim. To je bilo i posljednje, u nizu uzbuđenja na ovom odličnom meču.