Real Madrid ostaje vladar Evrope

0

Fudbaleri Real Madrida odbranili su titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona u Kardifu savladali Juventus rezultatom 4:1.

Kraljevski klub je došao do dvanaestog „ušatog“ pehara u istoriji, drugog uzastopnog, čime su ispisali istoriju elitnog takmičenja kao prvi tim koji je uspio da odbrani krunu.

Spektakularno finale na Milenijum stadionu u Kardifu riješio je fantastični Kristijano Ronaldo, strijelac dva pogotka.

Portugalac se postarao da Real povede u 20.minutu utakmice. Portugalac je razmijenio dupli pas sa Karvahalom, a onda preciznim udarcem matirao Bufon.

Radost izabranika Zinedina Zidana kratko je trajala. Juventus je sedam minuta kasnije došao do izjednačenja spektakularnim golom Marija Mandžukića. Hrvat je polumakazicama poslao loptu iza leđa Kejlora Navasa i svom timu donio zasluženo poravnanje.

Real Madrid je zagospodario terenom u drugom dijelu meča i došao do ubjedljivog trijumfa. Igrao se 61. minut kada je Kazemiro donio novo vođstvo kraljevskom klubu. On je sa 30 metara uputio strahovit šut, a lopta je na putu ka golu zakačila Kediru, promijenila smjer i završila u mreži kluba iz Torina.

Samo tri minuta kasnije, Bufon je opet kapitulirao, a Real nagovijestio odbranu krune. Modrić je poslao savršen centaršut na peterac, odakle Ronaldo pogađa i donosi svom timu ogromnu prednost pred posljednju trećinu susreta.

Juventus je bio izgubljen i praktično se pomirio sa činjenicom da gubi večerašnje finale, pogotovo nakon crvenog kartona Kvadrada desetak minuta prije kraja. Konačan rezultat susreta postavio je rezervista Marko Asensio u 90. i u potpunosti dotukao ‘Staru damu’, koja je izgubila svoje četvrto uzastopno finale Lige šampiona, a sedmo u istoriji.