Remi Ajntrahta i Herte

0

Ajntraht – Herta 2:2 (0:1)

Hintereger 66′, Rode 85′ – Lukebakio 30′, Grujić 63′

Prvi meč 14. kola Bundeslige između Ajntrahta i Herte okončan je bez pobjednika.

Gosti su vodili 2:0, ali nisu uspjeli da sačuvaju pobjedu. Prvo je Lukebakio, svojim četvrtim golom, doveo goste u vođstvo posle pola sata igre. Belgijancu je odlično asistirao Marko Grujić.

Bivši fudbaler Zvezde i sam se upisao u strijelce u 66. minutu. Njega je proigrao Bojata, pa visokom vezisti nije bilo teško da postigne svoj treći gol u sezoni. Ipak, “orlovi“ nisu odustajali, posle kornera u 66. minutu Hintereger je smanjio na 2:1, da bi malo kasnije bio poništen gol Ajntrahtu zbog prekršaja Pasijensije nad golmanom Kraftom, koji je sam ubacio loptu u svoju mrežu. Pravda je zadovoljena u 85. minutu, opet posle udarca iz ugla, a strijelac je bio Rode.