Remi na “San Paolu”, Gnabri i Levandovski srušili Čelsi (VIDEO)

0

Revanš između Bajerna i Čelsija u Minhenu biće samo formalnost. Šampion Njemačke završio je sav posao na “Stamford Bridžu“, pobijedivši domaćina sa ubjedljivih 3:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Nije izgledalo da će Bavarci biti tako ubjedljivi nakon prvih 45 minuta. Bajern jeste imao zrelije šanse u prvom poluvremenu, ali su i domaći opasno prijetili Manuelu Nojeru. Na drugoj strani u nekoliko navrata istakao se golman Kabaljero. Prvu šansu imao je Koman, ali je tukao pored stative, nakon toga je Kabaljero zaustavio Levandovskog u situaciji jedan na jedan, a onda je dvije šanse imao Tomas Miler. Ona druga, kada je u 35. minutu pogodio prečku, bila je znatno zrelija. Najbolju priliku za Čelsi imao je Markos Alonso u finišu poluvremena, ali je Nojer bio siguran na golu.

Posle samo šest minuta u nastavku gosti su poveli. Levandovski je pametno vratio loptu u sredinu, na nju je naletio Serž Gnabri i pomoći za Kabaljera nije bilo. Samo tri minuta kasnije Gnabri je još jednom savladao argetinskog golmana. Ovaj put je precizno tukao sa lijeve strane, a lopta je očešala stativu i završila u mreži.Mogao je brzonogi golgeter da kompletira het trik u 59. minutu, ali je prebacio prečku iz povoljne situacije.

Da utakmica ne prođe bez gola Roberta Lenadovskog, Poljak se pobrinuo u 76. minutu. Nije mu bilo teško da po treći put natjera golman domaćih da ode po loptu u mrežu. Imao je zatim Čelsi jednu šansu, Abraham je pao u šesnaestercu, ali penala nije bilo. Dodajmo da je u 83. minutu pocrvenio Markos Alonso, kome je karton pokazan nakon asistencije VAR tehnologije, a rezultat se nije menjao do kraja.

U drugom večerašnjem okršaju, Napoli je pred svojim navijačima remizirao sa Barselonom 1:1.

Prvih pola sata proteklo je bez izrazitih prilika, mada su Katalonci više držali loptu u nogama i češće boravili na polovini Napolitanaca. Ipak, prvi do prednosti došli su domaćini. Žunior Firpo je izgubio loptu nadomak svog kaznenog prostora, Zleinski je pronašo Drisa Mertensa na drugoj strani, a Belgijanac sjajnim, odmjerenim udarcem, poslao loptu u gornji lijevi ugao gola Ter Štegena. Mertens je ovim golom sustigao na vječnoj listi Mareka Hamšika po broju golova u dresu Napolija. Sada su obojica postigli po 121 gol za Napolitance, ali Belgijanac još uvijek igra na “San Paolu“ i nema sumnje da će uskoro postati apsolutni rekorder. Iza ove dvojice se po broju golova nalazi legendarni Dijego Maradona. To je bio i rezultat prvog poluvremena, mada su domaći imali još jednu polupriliku, ali je Manolasa lopta više pogodila u nogu, nego što je on uputio ka mreži, pa je završila pored lijeve stative.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u drugih 45 minuta. Barsa je do izjednačenja stigla u 57. minutu, iz svog prvog šuta u okvir gola. Domaći su loše postavili ofsajd zamku, Semedo je ušao sa desne strane, pronašao Griznama u srcu šesnaesterca i Francuz nije pogriješio. Izjednačenje kao da je donijlo novu energiju Napoliju, pa su Italijani stvorili dvije odlične prileke preko Insinjea i Kaljehona, ali je oba puta kao pobjednik izlazio golman Barselone Mark Andre Ter Štegen. Prliku za potpuni preokret imao je štoper Barselone Semjuel Umtiti, on je posle kornera glavom tukao, ali je lopta prozujala iznad prečke. U finišu meča stvorila se gužva na centru terena, najratoborniji bio je Arturo Vidal, pa mu je Feliks Brih pokazao put u svlačionicu.

Meč je okončan bez pobednika, pa ćemo ime putnika u četvrtfinale saznati nakon revanša na “Nou Kampu“ 18. marta, a sigurno je da su Katalonci bliži tom cilju.