Remi u revanšu

0

Omladinske reprezentacije Crne Gore i Bosne i Hercegovine remizirale su rezultatom 1:1 u drugoj prijateljskom utakmici.

Oba gola postignuta su u finišu prvog poluvremena i to u razmaku od manje od dva minuta.

Gosti su poveli pogotokom Radovana Karamana u 40. minutu, čiji pokušaj centaršuta je završio u mreži ,,sokola“. Ipak, minut kasnije uslijedio je odgovor naše selekcije. Nakon asistencije Nemanje Carevića iz prekida, Danijel Nikolić je rutinski savladao Ajdina Brkića sa desetak metara.

Osim tog gola, Crna Gora je imala šanse preko Marka Ljuljića u 33. minutu, čiji udarac sa 20 metara je odbranio čuvar mreže gostiju. Četiri minuta kasnije, Bogdan Veljić je šutirao preko gola sa nekoliko metara.

U drugom poluvremenu prvu veliku priliku imao je Bojan Pavićević u 70. minutu, međutim, i ovog puta Brkić je bio siguran. U 76. minutu Kristijan Radunović poslao je loptu preko gola sa ivice peterca, dok je u 81. Uroš Bulatović šutirao u golmana sa nekoliko metara iskosa.

– Igrali smo u kombinovanom sastavu, jer nam je jedan od prioriteta bio da isprobamo što više igrača. Imali smo dosta šansi, bilo je dosta dobrih situacija… Što je veoma važno, pojavili su se neki novi igrači koje smo vidjeli na djelu. Možemo biti zadovoljni utakmicama sa Bosnom i Hercegovinom, pogotovo jer su neki važni igrači u mnogo boljoj formi nego na prethodnim okupljanjima, rekao je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 1:1