Ronaldo sačuvao šampiona na “Olimpiku“, Napoli zgromio Đenovu, pobjeda Milana u sjenci povrede Rebića

0

Završen je nedjeljni program u drugom kolu italijanske Serije A, a u centru pažnje bio je duel na rimskom “Olimpiku“.

Roma je bila bolja na startu meča i prva stvorila odličnu priliku, međutim, udarac Mkitarjana zaustavio je Šćešni. Ipak, posle pola sata igre “vučica“ je povela. Udarac Veretua rukom je zaustavio Rabio, pa je domaćin dobio jedanaesterac. Upravo je Veretu izveo najstrožu kaznu, i uz malo sreće pogodio mrežu. Juventus je izjednačio takođe sa “kreča“. Ovog puta je Pelegrini igrao rukom, a Kristijano Ronaldo zatresao mrežu domaćina. Izgledalo je da će se tim rezultatom na odmor, ali je Roma posle brze kontra akcije ponovo povela. Asistent je bio Mkitarjan, a strelac još jednom Veretu.

Poslednjih pola asata “Stara dama“ je igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton zaradio tragičar meča Rabio. Roma je imala dve kolosalne šanse preko Edina Džeka da overi trijumf, ali je on jednom pogodio stativu, dok je Šćešni kod druge šanse dobro reagovao. Kazna za te promašaje usledila je u 69. minutu, loptu je na peterac ubacio Danilo, a Ronaldo skočio “nebu pod oblake“ i glavom sproveo loptu iza leđa golmana domaćih. Ispostavilo se da je tada postavio i konačan rezultat.

Ranije danas Verona je slavila protiv Udinezea, a jedini strelac za ekipu iz grada ljubavi, za koju nisu igrali Lazović i Ilić, bio je Favilji u 57. minutu. U večernjem terminu Milan je pobedio kao gost novajliju Krotone, a meč je obeležila teška povreda Ante Rebića, koji je polomio ruku nakon grubog starta jednog domaćeg fudbalera. Prvi gol za Milaneze postigao je Kesi sa bele tačke u prvom minutu nadoknade prvog dela, a konačan rezultat postavio je Dijaz posle pet minuta igre u nastavku.

Napoli je demonstrirao silu u duelu sa Đenovom, koju je ispratio sa pola tuceta golova u mreži. U prvih 45 minuta Napolitanci su samo jednom uspeli da dođu do pogotka, strelac je bio Lozano u 10. minutu. Od prvog minuta u nastavku, kada je Zjelinski povisio na 2:0, videlo se da se gostima ne piše dobro. U roku od 15 minuta, od 57. do 72. čak četiri puta je Marketi morao da vadi loptu iz mreže, a strelci su bili Mertens, Lozano još jednom, Elmas i Politano. Maksimović igrao je u drugom poluvremenu za Napoli, kao i Radovanović za Đenovu.

Verona – Udineze 1:0 (0:0)