„Salatara“ ostaje u Minhenu, goleade na sve strane u posljednjem kolu Bundeslige [VIDEO]

0

Fudbaleri Bajerna osvojili su 29. titulu šampiona Njemačke, a 7. uzastopnu.

Prvak je odlučen u posljednjem kolu, što je velika razlika u odnosu na prošlu sezonu kada je Bajern prvenstvo riješio mnogo ranije. Timu iz Minhena trebao je samo bod u okršaju sa Ajntrahtom, ali su oni slavili ubjedljivu pobjedu od 5:1, a da su strijelci bili malo spretniji, „orlovi“ bi u Frankfurt otišli sa dvocifrenim brojem lopti u mreži.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, Koman je pogodio već u 4. minutu, a jedan gol je poništen zbog ofsajda Levandovskog. Samo što se krenulo s centra gosti su iz jedine prilike izjednačili. Spretni Aler je loptu odbijenu od prečke poslao u mrežu. Radost Ajntrahta trajala je kratko, Alaba, Sančez, a onda i veterani Riberi i Roben, pogađali su mrežu gostiju za konačnih 5:1.

Tako su se Francuz i Holanđanin golovima oprostili od dresa Bajerna.

Uzaludan je bio trijumf Borusije iz Dortmunda na gostovanju kod imenjaka u Menhengladbahu. „Milioneri“ su slavili sa 2:0, golovima mladog Sanča i Marka Rojsa, ali je to bilo dovoljno samo za drugo mjesto, a domaćin je ostao bez plasmana u Ligu šampiona. Kao četvrti, u evropsku elitu će Bajer iz Leverkuzena, „farmaceuti“ su bili ubjedljivi na gostovanju kod Herte u Berlinu, a blistao je Lukas Alario, trostruki strijelac.

Ligu Evrope će i Volfsburg, koji je deklasirao Augzburg sa čak 8:1. Verder je pobijedio trećeplasirani Lajpcig, golom veterana Pizara u samom finišu utakmice, a „bikovi“ će pokušati naredne sedmice da osvoje Kup Njemačke, pošto se u finalu u Berlinu sastaju sa Bajernom.

Iz lige ispadaju poslednji Nirnberg i Hanover, dok će Štutgart imati priliku da kroz baraž, protiv trećeplasiranog tima Cvajte, izbori opstanak.

Bajern – Ajntraht 5:1 (1:0)