Selektor CG: Poraz može biti dobar

0

Fudbalerke naše reprezentacije su doživjele poraz u gostima od Moldavije rezultatom 2:1 u prijateljskom meču.

Moldavke su prve povele u 13. minutu golom Čiper, ali naš tim je brzo odgovorio kada je Medina Dešić postigla gol i izjednačila rezultat.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, domaći tim je dobio penal koji je Toma uspješno pretvorila u gol.

Tokom narednih 70 minuta nije bilo novih pogodaka, mada su se pružile šanse za našu ekipu. Naše fudbalerke su nastojale da izjednače ili čak preokrenu rezultat, ali nažalost nisu uspjele u tome.

Odigrali smo dosta loše u prvom poluvremenu, dok smo u nastavku prikazali nešto bolju igru. Ovakav poraz može biti i dobar u ovom trenutku, da nas spusti na zemlju uoči početka takmičarskih utakmica. U današnjem meču dali smo šansu većini igračica, a u revanšu će minutažu imati i one koje nisu igrale danas,“ izjavio je selektor Mirko Marić.