Senzacija: Roma eliminisala Barselonu (VIDEO)

0

Roma – Barselona 3:0 (1:0) – prvi meč 1:4
Džeko 6’, De Rosi 57′(p), Manolas 82’

Fudbaleri Rome napravili su prvorazrednu senzaciju i pobjedom od 3:0 nad Barselonom izborili su plasman u polufinale Lige šampiona. Ništa Kataloncima nije pomogao trijumf od prije sedam dana (4:1), jer su Rimljani zahvaljujući golu u gostima izborili učešće u završnici najkvalitetnijeg klupskog fudbalskog takmičenja.

Barselona je tri puta pokušala sa šutevima u prvih pet minuta, prvo je to učinio Inijesta, pa Serđi i na kraju Mesi, koji je prebacio gol. Roma je prvu akciju krunisala vođstvom. De Rosi je dubinskom loptom praonašao Edina Džeka, ovaj je uspio da se izbori sa dvojicom protivničkih igrača i smireno, u trenutku kad mu je ter Štegen krenuo u susret, zatresao mrežu. Oduševljenje na Olimpiku, ali je za “vučicu” ostalo još dosta posla.

Imao je Mesi priliku da iz slobodnog udarca ugrozi Alisona, ali nije bio precizan. Na drugoj strani je Aleksandar Kolarov mogao da duplira prednost domaćina, ali je neko od defanzivaca Barse na vreme uklizao. Bilježimo i pokušaj glavom Patrika Šika, koji je završio pored stative. Još bolji udarac glavom od strane Džeka u 37. minutu umalo da završi u mreži gostiju, da nije bilo sjajnog ter Štegena i njegove intervencije, posle koje su domaći dobili samo korner. Mesi je imao još jedan slobodan udarac, ali nije bilo ovo njegovo veče.

Prvih petnaestak minuta drugog dijela nije se događalo ništa značajno, a onda je Pike skrivio jedanaesterac, koji je De Rosi pretvorio u drugi gol Rome. Bilo je to u 57. minutu. Taj gol dao je krila domaćim igračima, shvatili su da mogu do senzacije i krenuli su svim silama ka golu Barse. Šutirao je dobro i Najngolan, a golman Katalonaca još je jednom bio na visini zadatka. Šansu je imao i de Rosi, posle dobrog skoka, međutim, bio je za malo neprecizan.

Poskočili su navijači na Olimpiku u trenutku kada je El Šaravi u padu tukao ka golu Barse, ali je ter Štegen bio priseban i odbio je loptu. Ipak, u 82. minutu ni Njemac nije mogao ništa, izveden je korner sa desne strane, odlično je loptu glavom zahvatio Manolas i poslao je u sam ugao gola gostiju, ter Štegen je samo pogledom uspio da je isprati. Bilo je to 3:0 za Romu, rezultat koji su domaći priželjkivali i koji ih vodi u polufinale.

Katalonci su tek tada krenuli da igraju, kao da do tog trenutka nisu vjerovali u ovakav epilog i mogućnost da Roma dođe do ovakve prednosti. Imao je Mesi jednu šansu, pokušali su i Dembele i Suarez, ali se hrabra “vučica” odbranila i slavlje je moglo da počne, Barsa je izbačena u četvrtfinalu.

Roma je postala tek treći klub u istoriji Lige šampiona koji je nadoknadio deficit od tri ili više golova iz prve utakmice, posle Deportiva protiv Milana u sezoni 2003/04 i Barselone protiv Pari Sen Žermena prošle sezone.