SERIJA A: Inter umalo prokockao pobjedu (VIDEO)

0

Sasuolo – Inter 3:4 (1:2)
Berardi 16′, Đuričić 74′, Boga 81′ – Martinez 2′, 71′(pen), Lukaku 38′, 45′(pen)

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 8. kola Serije A, Inter je kao gost pobijedio Sasuolo.

Ekipa iz Milana je gazila ka rutinskoj pobjedi, ali je umalo od gotovog napravila veresiju. Lautaro Martinez je već u drugom minutu doveo „Nerazure“ u vođstvo, ali je Domeniko Berardi preciznim udarcem u 16. minutu izjednačio.

U finišu prvog poluvremena Romelu Lukaku je sa dva gola poveo Inter ka sigurnoj pobjedi. Najprije je u 38. minutu iskoristio svoju snagu i umiješnost u šesnaestercu Sasuola, da bi sedam minuta kasnije bio hladnokrvan iz jedanaesterca.

Kada je Lautaro Martinez u 71. minutu iskoristio i drugi penal za Inter i povećao na 4:1, činilo se da će finiš utakmice biti puko odrađivanje posla.

Ali sa tim se nisu složili rezervisti Sasuola. Bivši reprezentativac Srbije Filip Đuričić je 74. minutu savladao Handanovića posle lijepe akcije svog tima, da bi sedam minuta kasnije Žeremi Boga preciznim udarcem smanjio na 4:3.

Ipak u preostalom vremenu domaći tim nije uspio da napravi veliki povratak, pa bodovi putuju u Milano.

Inter posle ove pobjede ostaje na drugom mjestu sa bodom manje od vodećeg Juventusa. Sasuolo je doživio peti prvenstveni poraz i zauzima 16. mjesto sa šest bodova.