Siti grabi ka tituli, Fulam se ne predaje

0

Odigrane su dve zaostale utakmice u engleskoj Premijer ligi.

Mančester Siti je napravio novi veliki korak ka povratku titule u svoje vitrine. U odloženoj utakmici 16. kola Premijer lige četa Pepa Gvardiole slavila je na gostovanju u Liverpulu protiv Evertona sa 3:1 i vezala 17. uzastopnu pobedu, računajući sva takmičenja. Poslednji puta kada “Građani“ nisu pobedili to je bilo polovinom decembra prošle godine, kada su remizirali sa Vest Bromom na svom “Etihadu“.

Trijumfom na “Gudisonu“ Siti je stekao deset bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce, a to su gradski rival Junajted i Lester. Nije to nedostižna razlika, ali kako igra ekipa Mančester Sitija, čini se da je Premijer liga odlučena i da će pehar sa “Enfilda“ ponovo u svetlo-plavi deo Mančestera.

Golova nije bilo sve do 32. minuta kada je Fil Foden odbijenu loptu poslao ka golu domaćih, imao je i sreće jer je ona pogodila Minu i prevarila golmana Pikforda. Brzo se Everton vratio u meč, pet minuta posle vodećeg gola gostiju poravnao je Rišarlison, postigavši gol iz dosta teške situacije. To je bio rezultat prvog dela, a Siti je meč rešio u 63. minutu, kada je precizno tukao Rijad Marez sa ivice kaznenog prostora i lopta se od stative odbila u mrežu Pikforda. Tačku na trijumf gostiju stavio je Bernardo Silva u 77. minutu, na sličan način, posle dodavanja Gabrijela Žezusa snažno je tukao sa petanestak metara i Pikford je bio po treći put savladan. Siti se učvrstio na čelu tabele, dok je Everton posle drugog uzastopog poraza na svom terenu za samo četiri dana, na 7. mestu sa 37 bodova

Fulam je otputovao u Barnli sa velikim očekivanjima. “Kolibari“ su prošlog vikenda slavili na “Gudisonu“ protiv Evertona, a na pet uzastopnih gostovanja nisu izgubili. Ipak, tim Skota Parkera i dalje je u zoni ispadanja sa solidnim zaostatkom za timovima ispred njih. Posle slabog prvog poluvremena u kome je Fulam bio za nijasnu bolji, gosti iz Londona su poveli dosta srećnim golom Ole Aine u 49. minutu.

Nigerijca je lopta pogodila u grudi posle kornera i nekako završila u mreži “Klaretsa“. Nije dugo trajala radost Fulama, samo tri minuta. Loše je intervenisala kompletna odbrana gostiju, Džej Rodrigez je protutnjao po desnoj strani i pravovremeno poslao loptu u srce šesnaesterca gde je smireni Ešli Barns lako savladao Areolu. Do kraja obe ekipe su pokušavale da dožu do celog plena, ali pogodaka više nije bilo. U timu Fulama nije bilo Aleksandra Mitrovića koji se još oporavlja od posledica koronavirusa. Fulam je ostao 18. na tabeli, sada sa 19 bodova, šest manje od Njukasla koji je ispred njih. Barnli sada ima 27 bodova i nalazi se na 15. poziciji.