Liga šampiona je Holandovo takmičenje: Norvežanin čini da se ,,milioneri“ još više obogate

0

Sevilja – Borusija Dortmund 2:3 (1:3)
7′ Suso, 84′ de Jong – 19′ Daud, 27′, 43′ Holand

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Sevilju na ,,Ramon Sančes Pishuanu“ sa 3:2 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Domaći teren, forma, organizovanost i stamena odbrana. Sve je bilo na strani Sevilje pred ovaj meč sa Borusijom, ali…

Erling Holand, to je odgovor. Kunde i Dijego Karlos, zajedno sa ostatkom defanzivaca Sevilje nisu imali rešenje za Norvežanina, koji je sa dva gola u prvom poluvremenu dotukao Andalužane.

Sve je izgledalo sjajno za njih kada je Suso uz pomoć Matsa Humelsa uspeo da donese prednost Sevilji posle sedam minuta igre. Odbrana koju je u tom trenutku odigrao Džejdon Sančo je za kažnjavanje od strane kluba. No, ubrzo je usledio odgovor i to kakav. Mahmud Daud je raspalio sa dvadesetak metara, a Bono je paradom samo ulepšao ovaj pogodak.

Do kraja poluvremena, usledio je potpuni preokret ,,milionera“, a on se dogodio u režiji mladog Norvežanina. Sa sjajne dve završnice, sa toliko samopouzdanja, Holand je doneo prednost Borusiji od 1:3, što je pred revanš u Nemačkoj bila ogromna prednost. Sa ta dva gola, Erling Holand je stigao do brojke od 18 pogodaka na 13 utakmica u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju. Nikome nikada to ranije nije uspelo. Sasvim sigurno, svoju tržišnu vrednost je dodatno povećao.

Usledio je nešto mirniji period po povratku na teren posle pauze, imala je Sevilja stativu i to kao da je nagovestilo ono što će uslediti desetak minuta pred kraj. Lošu postavku odbrane Borusije iskoristio je Luk de Jong i umanjio rezultat na 2:3.

To je bio i konačan rezultat, te će Borusija 9. marta na ,,Signal Iduna parku“ braniti prednost stečenu u Andaluziji.