Strazbur – Rems 3:0(0:0)

PSŽ – Lion 4:2(2:0)

Odigrane su posljednje tri utakmice 24. kola Francuske Lige 1.

U derbiju kola Pari Sen Žermen je pobijedio Lion sa 4:2.

Parižani su već posle prvih 45 minuta imali dva gola prednosti. Prvo je Di Marija, iskosa sa desne strane, pogodio bliži ugao gola gostiju u 22. minutu, a onda je MBape rutinski prebacio Lopesa za 2:0 u 41. minutu. Kada je na startu drugog poluvremena Marsal zakucao loptu u svoj gol, činilo se da se “lavovima“ sprema katastrofa.

Ali Lion nije odustajao, prvo je Terije smanjio na 3:1, a onda Dembele, na dodavanje Ekambija, vratio neizvesnost u meč. Dembele je imao šansu i za izjednačenje, ali nije bio precizan. Sve dileme rešio je Edinson Kavani desetak minuta pre kraja, pa je aktuelni šampion upisao novi trijumf.

Rems je doživio ubjedljiv poraz u Strazburu, koji je s kapitenskom trakom na ruci, predvodio srpski internacionalac Stefan Mitrović. Gosti su poraženi sa 3:0, i to je bilo prvi put ove sezone da su primili tri goola na meču Lige 1.