Sjajna igra i pobjeda Hrvatske (VIDEO)

0

Fudbalska reprezentacija Hrvatske zabilježila je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Kataru pošto je u drugom kolu grupe F bila bolja od Kanade sa 4-1.

Šokirala je Kanada aktuelne vicešampione čim je počela utakmica, pošto je najveća uzdanica Kanade Alfonso Dejvis iskoristio centaršut Buhenena sa desne strane i glavom savladao Livakovića za prednost od 1-0.

Sjajno je igrao Marko Livaja i imao nekoliko šansi, a sebi je najbolju izgradio u 36. minutu, kada je golman Crvene zvezde Milan Borjan spriječio već viđeno izjednačenje.

Ipak, ne zadugo. Poslije prodora Perišić je uputio loptu Andreju Kramariću, koji je joj je put do mreže pronašao ispod ruku Milana Borjana, pa je na semaforu pisalo 1-1.

Marko Livaja je došao do pogotka u 44. minutu, i tako na najteži način uzvratio za primljen gol na samom startu.

Njemu je loptu sa desne strane dodao Juranović, a Livaja je sa ivice šesnaesterca šutirao bez razmišljanja kada je uočio prostor i bio veoma precizan za potpuni preokret.

Golman Kanade je „skinuo“ odlične šanse Sose i Kramarića, ali se i na drugom golu istakao Livaković koji je odbranio šut Dejvisa kojim je želio da loptu smjesti pod prečku.

Ipak, dileme su otklonjene novim pogotkom Kramarića u 70. minutu. Ponovo se u ulozi asistennta našao Perišić, a napadač Hrvatske je odlično izbacio protivničkog fudbalera na drugoj stativi prije nego što se po drugi put upisao u listu strijelaca.

Nije do kraja utakmice reprezentacija Kanade uspjela da makar smanji zaostatak. Štaviše, imao je golman Crvene zvezde Borjan koji brani za Kanadu mnogo posla kako bi se izbjegao debakl pred komšijama koji su bili u naltetu. Ipak, u nadoknadi je još jednom bio nemoćan u potpuno otvorenoj kontri, kada su ga saigrači ostavili na cjedilu, a situaciju lako riješili asistent Oršić i strijelac Lovro Majer.

HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozović, Modrić (od 86. Pašalić), Kovačić (od 86. Majer) – Kramarić (od 73. Vlašić), Perišić (od 86. Oršić), Livaja (od 60. Petković).

KANADA (3-4-3): Borjan – Džonston, Miler, Vitorija – Larjea (od 62. Hoilet), Eustakio (od 46. Kone), Hačinson (od 72. Adekugbe), Dejvis – Bjukenan, Larin (od 46. Osorio), Dejvid (od 72. Kavalini)