SKANDAL U SERIJI A: Torino teško oštećen u derbiju s Juventusom?!

0

Juventus se vratio na vrh tabele Serie A nakon minimalne gostujuće pobjede (1:0) protiv gradskog rivala Torina u sklopu 11. kola.

Gol vrijedan trijumfa postigao je  de Liht u 70. minuti iz gužve nakon udarca iz ugla. Zanimljivo je, međutim, kako je mladi Holanđanin ranije igrao rukom u kaznenom prostoru, no suci to nisu primijetili.

Sporna situacija dogodila se u 11. minuti utakmice kada je poslije ubačaja iz auta Andrea Beloti skrenuo loptu, a De Liht je praktički primio desnom rukom u petercu. Igrači Torina su odmah reagirali, kao i navijači na tribinama, traživši kazneni udarac.

Sudac Daniele Doveri konzultirao je VAR putem slušalice, ali nije otišao pogledati ponovljeni snimak. Nakon pola minuta razgovora s kolegama u VAR sobi Doveri je dosudio udarac iz ugla za Torino i od jedanaesterca nije bilo ništa.

Najviše su zbog takve odluke bijesni simpatizeri Intera koji imaju bod manje od vodećeg sastava Serie A. Juventus ima 29 bodova, a Inter 28.