“Sokolovi” od 2:0 do poraza od Jermenije!

0

Crnogorska selekcija poražena je od Jermenije u Jerevanu 3:2.

arhiva

Šokantan neuspjeh našeg tima u ciklusu za Mundijal. Sve su imali izabranici Ljubiše Tumbakovića, ogromnih 2:0 na poluvremenu, prilike da zaključe meč, a potom dozvolili nevjerovatan preokret.

Poslije nekoliko propuštenih šansi Kojašević i Jovetić su za dva minuta donijeli, činilo se, nedostižnih 2:0.

Potom je veliku šansu propustio Kojašević, neodlučni pred golom rivala bili Bećiraj i Vešović, a onda su kola krenula nizbrdo.

Najprije je Grigorjan smanjio, a u tabor Crne Gore uvukla se nesigurnost.

Tumbaković je odlučio da povuče ekipu, što nije bila dobra odluka, za razliku od mečeva u Danskoj i Rumuniji.

Harojan je izjednačio poslije kornera u 74. minutu, a onda su naši krenuli po pobjedu.

Jovetić je imao dobru šansu, kada je loptu sa gol linije izbacio Mkojan.

Potpuni sumrak za “sokolove” stigao je u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je bomba Gazarjana sa 30 metara završila u mreži Božovića.

Veliku šansu ispustila je Crna Gora večeras u Jerevanu i pretrpjela prvi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Jermenija – Crna Gora 3:2

Grigorjan 50, Harojan 74, Gazarjan 90. – Kojašević 36, Jovetić 38.

Jerevan, Republikanski stadion Vazgen Sargsjan, sudija: Pavel Kralovec (Češka).

Jermenija: Beglarjan, Voskanjan, Harojan, Mkojan, Hajrapetjan, Gazajan, Grigorjan, Malakjan,  Mhtarjan, Pizeli, Korjan (Sarkisov).

Crna Gora: Božović, Marušić, Savić, Baša, Stojković, Vukčević (Zverotić), Šćekić, Vešović(Mugoša), Kojašević, Jovetić, Bećiraj.