SP: Argentina razbila Poljsku, Meksiko u nadoknadi ostao bez nokau faze (VIDEO)

0

U grupi C viđena je prava drama i na kraju su prošli Argentina i Poljska. Argentinci su savladali Poljsku 2:0, dok je Meksiko pobijedio Saudijsku Arabiju 2:1. Poljska je prošla na osnovu bolje gol razlike.

Argentina je od samog starta u potpunosti dominirala terenom i Poljska nijednog trenutka nije usjpela ni najmanje da ugrozi gol „Gaučosa“.

Skalonijevi izabranici su kružili oko gola i imali su čak 9 šuteva u okvir gola, ali je Ščesni bio nesavladiv.

U 35. mintu imala je Argentina i penal, pošto je golman Poljske udario po licu Mesija. Najbolji igrač svijeta ipak nije uspio da savlada sjajnog Poljaka na golu koji je odbranio drugi penal na prvenstvu.

Ipak, u drugom poluvremenu već poslije 30 sekundi Aleksis Mekalister postiže gol za Argentinu i dovodi ih u vođstvo. Od tog trenutka se ništa nije promijenilo na terenu i nastavljeno je i dalje da Argentina dominira na terenu. Do gola stižu 20 minuta prije kraja kada Hulijan Alvarez postiže lijep gol i praktično potvrđuje pobjedu.

U drugom meču Meksiko je savladao Saudijsku Arabiju 1:2, a oba gola su pala u drugom poluvremenu i to poslije prekida.

Prvo je Martin u 47. minutu nakon kornera dobro reagovao u kaznenom prostoru za vođstvo 1:0, a drugi gol je remek djelo Čaveza koji je pao 5 minuta kasnije.

Meksikanac je psotigao možda i najljepši gol na šampionatu do sada iz slobodnog udarca i od tada počinje prava drama ko će proći dalje iz ove grupe.

Meksiko je postigao dva gola koji su poništeni zbog ofsajda, dok je na drugom meču Argentina promašila kolosalnu šansu preko Lautara Martineza koja bi Meksiku obezbijedila prolaz.

Meč Argentine je završen, a Meksikancima je tada ostalo još tri minuta da postignu gol za prolaz. Ipak, oni su primili gol duboko u nadoknadi i tako je Poljska uz mnogo sreće prošla dalje na megdan Francuskoj, dok će Argentina igrati sa Australijom.