SP: Francuska brani titulu protiv Argentine, pao hrabri Maroko (VIDEO)

0

Fudbaleri Francuske braniće titulu šampiona svijeta osvojenu 2018. godine u Rusiji, pošto su u polufinalu savladali Maroko 2:0.

Povela je Francuska već u 5. minutu pošto je Teo Ernandez iskoristio odbitak u kaznenom prostoru i savladao Bona po prvi put na ovom Svjetskom prvenstvu.

Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno zanimljivo pošto u nastavku Olivije Žiru je pogodio stativu, a potom imao još jednu izglednu priliku. Takođe, i Maroko je pogodio stativu poslije sjajnog šuta makazicama El Jamika.

U drugom poluvremenu igralo se poprilično rastrzano. Maroko je imao priliku poslije 10 minuta igre, ali je Konate u posljednjem trenutku otklonio opasnost.

Ipak, 10 minuta prije kraja poslije solo prodora Mbapea lopta se odbila do Kolo Muanija koji je sprovodi u praznu mrežu. Napadač Ajntrahta je u igru ušao svega 30-ak sekundi prije postignutog gola.

Maroko je doživio pvi poraz na turniru i u borbi za treće mjesto će se sastati sa Hrvatskom.

Francuska u nedjelju igra finale protiv Argentine.