Spektakularan povratak 1.CFL:

0

Nakon duge zimske pauze, 1.CFL liga se vratila na velika vrata s tri uzbudljiva meča. Fudbalski entuzijasti bili su svjedoci vrhunske akcije, preokreta i spektakularnih golova koji su postavili visoka očekivanja za nastavak sezone.

Arsenal dominirao protiv Jezera

Na domaćem terenu, Arsenal je demonstrirao snagu i odlučnost savladavši ekipu Jezera sa 3-1. Argentinac Pulejo, najnovije pojačanje Arsenala, otvorio je meč već u 14. minuti, dok je Kordić deset minuta kasnije udvostručio prednost. Nesrećni autogol Šimuna u 32. minuti dodatno je zakomplikovao situaciju za Jezero. Iako je Redžepagić uspio smanjiti rezultat u 67. minuti, to nije bilo dovoljno da ugrozi dominaciju Arsenala na terenu.

Jedinstvo osiguralo pobjedu u tijesnom meču

Jedinstvo je u neizvjesnom duelu uspjelo da izbori pobjedu od 1-0 protiv Rudara. Jedini gol na meču postigao je Vlaović u 76. minuti, čime je Jedinstvo upisalo vrijedna tri boda na startu drugog dijela šampionata. Uprkos tome što meč nije obilovao prilikama, strpljenje i upornost Jedinstva su se isplatili.

Petrovac trijumfovao u napetom preokretu

Utakmica u Petrovcu bila je prava poslastica za gledaoce, s dva preokreta i pet golova. Mladost Lobbet je prva došla do prednosti golom Maraša u 6. minuti. Domaćin je izjednačio preko Dedića neposredno prije pauze, a gosti su ponovo poveli golom Vukčevića u 72. minuti. Međutim, Petrovac nije odustajao, te su brzim golom Maleševića i spektakularnim evrogolom Basraka u 82. minuti preokrenuli rezultat u svoju korist, zaključivši meč sa 3:2.

Sjutra igraju Mornar – Sutjeska i Budućnost – Dečić.