Srbija ne igra “Sambu”, Brazil mnogo bolji

0

Fudbaleri Brazila bez mnogo problema uspjeli su da savladaju Srbiju na startu Mundijala.

Uspjeli su srpski Orlovi da odole do poluvremena, ali su Karioke krenule još snažnije nakon povratka na teren, pa je poslije dva gola Rišarlisona bilo jasno da nema mnogo nade za Srbiju.

Ušli su fudbaleri Srbije nervozno u utakmicu, pa je već u 6. minutu Strahinja Pavlović zaradio prvi žuti karton poslije faula nad Paketom.

Pet minuta kasnije je upravo brazilski vezista oštro startovao nad Mitrovićem, nagazivši ga na stopalo zbog kog je bio upitan za ovaj susret.

Fudbaler Real Madrida Vinisijus Žunior pokušao je potom da prevari Vanju Milinković-Savića i ugrozi gol direkton iz kornera, ali je čuvar mreže Srbije bio fokusiran i izboksovao loptu.

Pokušavali su igrači Salesaa neko vrijeme da zatresu mrežu sa distance, ali je Srbija odoljela.

Orlovi su prvi put mogli ozbiljnije da naškode rivalu nakon greške rivala na sredini terena, kada je M.Savić uposlio Tadića, ali je do njegovog centaršuta golman Alison stigao prije Aleksandra Mitrovića.

Vanja Milinković-Savić je spasao Srbiju u 27. minutu, kada je bio brži od Vinisijusa, kog je odlično uposlio Tijago Silva, a opasno je moglo da bude i poslije akcije u kojoj se Rafinja našao licem u lice sa golmanom, međutim njegov pokušaj je srećom bio jako loš, pa je lopta završila u rukama golmana Srbije.

Krenuli su Brazilci još snažnije nakon povratka na teren, pa je Gudelj u 48. minutu morao da napravi faul na ivici šesnaesterca, kako bi spriječio ozbiljniju pretnju, zaradivši žuti karton.

Selektor Srbije Stojković je pokušao da izmijeni situaciju izmjenama, pa je u 57. minutu umjesto Gudelja i Živkovića u igru uveo svježe Ilića i Radonjića.

Veliku šansu Brazil je imao kada je Aleks Sandro zatresao stativu opasnim šutem sa dvadesetak metara u 60. minutu, tako kao da je najavio ono što je uslijedilo. Golman Srbije je odbranio pokušaj Vinisijusa, ali se na pravom mjestu za svoj tim našao Rišarlison i to je bilo 1-0 za Brazilce u 62. minutu.

Nije više imao šta da kalkuliše Dragan Stojković, pa je u igru uveo Dušana Vlahovića i Darka Lazovića umjesto Mladenovića i Lukića, i krenuo ka golu rivala svom silom.

Rišarlison je u 73. minutu u brazilskom stilu, polumakazicama, pretvorio centaršut Vinisijusa u gol, za prednost Brazilaca od 2-0.

U 87. minutu je Rodrigo pokušao sa distance da dodatno uveća prednost, ali je bio nedovoljno precizan.

Izabranici Dragana Stojkovića nisu uspjeli da do kraja ozbiljnije ugroze gol protivnika, pa će bodove morati da traže u preostale dvije utakmice.

Brazil (4-2-3-1): Alison – Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro – Lukas Paketa (od 75. Fred), Kazemiro – Rafinja (od 87. Rafinja), Nejmar (od 79. Entoni), Vinisijus (od 76. Rodrigo) – Rišarlison (od 79. Žezus).

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković (od 57. Radonjić), Gudelj (od 57. Ilić), Lukić (od 66. Lazović), Mladenović (od 66. Vlahović) – S. Milinković Savić, Tadić – Mitrović (od 83. Maksimović).