Srbija porazila Crnu Goru

0

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije sa 3:2 u drugom kolu UEFA Razvojnog turnira.

Uprkos dobroj igri ekipe Mirka Marića, domaćin je došao do trijumfa i to u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena, kada je mrežu Crne Gore zatresla Anastasija Ćirić.

– Danas smo odigrali smo odličnu utakmicu. Prvo poluvrijeme smo dobro parirali, a ipak primili gol u posljednjem minutu ovog dijela igre. U drugom poluvremenu smo zaigrali mnogo bolje, imali igru i nekoliko vrlo dobrih prilika. Postigli smo dva gola, a treći nam je poništen zbog ofsajda.  Veliki žal ostaje zbog djevojčica, jer smo primili gol bukvalno u posljednjim sekundama meča, a one su to vrlo emotivno doživjele. U posljednjih desetak minuta je falilo koncentracije, a sve zbog nedostatka fizičke spreme. Ipak, sve čestitke našim djevojkama na odličnoj partiji, rekao je selektor Marić.

Srbija je povela golom Natalije Obradović u 39. minutu, da bi izjednačenje našoj selekciji donijela Nejla Bicić u 51. minutu. Pogodak za novo vođstvo domaće ekipe postigla je Anastasija Ćirić u 64, ali je samo dva minuta kasnije Jelena Petrović poravnala rezultat. Konačnih 3:2 postavila je Ćirić u samom finišu utakmice.

SRBIJA – CRNA GORA 3:2

Sportski centar FS Srbije, Stara Pazova.

Sudija: Jovana Polić (Srbija).

1:0 – Natalija Obradović 39′, 1:1 – Nejla Bicić 51′, 2:1 – Anastasija Ćirić 64′, 2:2 – Jelena Petrović 66′, 3:2 – Anastasija Ćirić 80’+3′

Srbija: Jefimija Škandro (od 69. Nevena Eremić), Emilija Kučinar (od 55. Anastasija Dinić), Milica Beronja (od 49. Tijana Žarković), Sofija Sremčević (od 41. Anđela Radenković), Mina Stojanović (od 41. Adrijana Derviši), Teodora Mirković (od 69. Nađa Dželetović), Staša Đokić (od 55. Anastasija Ćirić), Nađa Gavrilović (od 55. Sofija Danica Crnilović), Ana Mirković, Iva Gajević (od 32. Jana Stevanović), Natalija Obradović.
Selektor: Dragiša Zečević.

Crna Gora: Anastasija Krstović, Andrea Janjušević, Sara Marković, Irena Laketić (od 41. Jovana Sarić), Jelena Petrović, Dragana Vojinović, Aida Kalač (od 48. Marijana Cimbaljević), Anđela Tošković (od 75. Sara Simonović), Ivana Petković (od 41. Nejla Bicić), Milena Vidić (od 17. Jovana Vučinić), Ivana Boričić (od 64. Jelena Miletić).
Selektor: Mirko Marić.