Srbija protiv Škotske za plasman na EURO, “zmajevi“ ispali na “Grbavici“, Sjeverna Makedonija protiv Gruzije za debi (VIDEO)

0

Odigrane su utakmice polufinala baraža za plasman na EURO.

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u finale baraža za Evropsko prvenstvo pošto su u Oslu savladali Norvešku sa 2:1 nakon produžetaka.

Pogotke za Orlove postigao je Milinković – Savić, dok je za domaće strijelac bio Norman. Rival Srbiji u pokušaju da se domogne EURA biće Škotska. “Suknjice“ su odigrale bez golova sa Izraelom, a do trijumfa su stigli boljim izvođenjem penala. Tragičar je bio novi napadač PSV-a Eran Zahavi.

U Skoplju se igralo bez publike, inače bi duel Severne Makedonije i Kosova bio meč vrlo visokog rizika. Autogolom Kololija poveli su Makedonci, međutim, ubrzo je poravnao Haderđonaj. Do poluvremena su domaći ponovo poveli, ovog puta je Velkovski bio precizan, i malo ko je mogao da pretpostavi da će to biti konačan rezultat, pošto je ostalo da se igra još čitav sat. Priliku da se prvi put plasiraju na neko veliko takmičenje Sjeverna Makedonija imaće protiv Gruzije, koja je ranije juče pobijedila Bjelorusiju. Jedini gol pao je sa bele tačke, a strijelac je, već u 7. minutu, bio Okrijašvili. Jedanaesterac je izazvao burne proteste, pošto se mogao podvesti pod slobodno sudijsko uvjerenje turskog arbitra Čekina.

Penali su bili kobni i po Bosance. Selekcija Dušana Bajevića je povela na vrijeme protiv Sjeverne Irske na “Grbavici“, a strijelac je bio Krunić u 14. minutu. Mekgin je iskoristio smušenost odbrane “zmajeva“ u 53. minutu i to je bio rezultat posle 120 minuta igre. Hajradinović i Višća nisu pogodili s bijele tačke, a samo su jedan penal promašili gosti. Slovaci će biti protivnici Sjevernim Ircima, a u Bratislavi su pali drugi Irci. Nije bilo golova posle 120 minuta, pa je Slovačka sa 4 pogođena penala, naspram dva Republike Irske, otišla u finale baraža.

Bosna i Hercegovina – Severna Irska 1:1(1:0) penalima 3:4